Lektoři


Seznamte se s naším stálým lektorským sborem:

 

Prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc.

předmět: Mikroživiny

Anna Strunecká vystudovala v letech 1961–1966 Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor biologie-chemie, specializace fyziologie živočichů a člověka. V roce 1971 získala titul RNDr. a v roce 1972 obhájila práci k udělení titulu CSc.(v oboru normální a patologické fyziologie). V roce 1987 obhájila disertační práci a získala titul DrSc. V roce 1989 ji prezident ČR jmenoval profesorkou fyziologie. Na katedře fyziologie a vývojové biologie PřF UK pracovala až do svého odchodu do důchodu v září 2006.
Její názory jdou často proti proudu, odporují názorům současné medicíny a osvěty. Prof. Strunecká však považuje za důležité informovat o možnostech prevence civilizačních onemocnění a upozorňovat na rizika moderní doby, spojená například s očkováním, konzumací léků či přídatných látek do potravin.
Více informací najdete na webu www.strunecka.cz.

 

Mgr. Soňa Talacko, PhD.

předměty: Biologická chemie, Farmakologie

Mgr. Soňa Talacko, PhD. vystudovala Biochemii a Vývojovou a buněčnou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovi v Praze. Během pětiletého působení na Ústavu molekulární genetiky AVČR  se Soňa zabývala základním výzkumem buněčných mechanismů reagujících na poškození DNA a regulujících nádorové bujení. Od roku 2013 vyučuje na Škole Klinické Naturopatie předměty Biologickou chemii (Biochemii a molekulární fyziologii lidského těla) a Farmakologii. V současné době pracuje Soňa také pro potravinářskou společnost Heaven Labs s.r.o, kde se zabývá hodnocením kvality surovin, produktu Mana a odborným školením a poradenstvím v oblasti biochemie výživy a vlivu potravin na lidský organismus.

 

Mgr. Petra Smolíková

předměty: Makroživiny, Léčebný potenciál potravin, Nutriční aplikace

Nutriční terapeutka, lektorka

„Celý svůj život se zajímám o stravu a zdraví člověka jako celku. Pětileté studium výživy na lékařské fakultě  mi dalo dobrý základ, co se týče teorie. Praxe mne ale dnes a denně ujišťuje o tom, že tělo každého z nás je unikát, a tak je k němu  potřeba také přistupovat.

Již 10 let se věnuji  individuálnímu poradenství v oblasti výživy, přednáškám, kurzům vaření či tématickým víkendům. V rámci postgraduálního vzdělávání jsem lektorem kurzů dětské obezitologie, a vzhledem k mým 3 dětem jsou pro mne témata a projekty dětského i školního stravování poměrně zásadní. Ve své praxi často využívám poznatky ze studia fytoterapie. Ta se stala nedílnou součástí mého života.

Ráda objevuji nové možnosti a velkou výzvou je pro mne probudit v člověku jeho vlastní aktivitu věci měnit, a to nejenom v oblasti stravování.“

 

Bc. Tomáš Šteiner

předměty: Mikroživiny I, II, III, Aminokyseliny

Výživový poradce, lektor

„Vystudoval jsem bakalářský studijní  program  na Masarykové univerzitě v Brně, obor Regenerace a  výživa ve sportu. Rozhodnutí naskočit do praxe  výživového specialisty na plný úvazek  se ukázalo jako vynikající volba.  Praxe ve výživovém poradenství ve Světě Zdraví – kde jsem měl možnost spolupracovat a konzultovat komplexní zdravotní anamnézy klientů například s RNDr.  Petrem Fořtem, mi dala víc, než jsem mohl čekat. Poradnou mi od roku 2011 prošli stovky klientů s nadváhou, obezitou, poruchou příjmu potravy, diabetem, nespecifickými střevními záněty, hormonální disbalancí, kardiaci, děti, sportovci a jiní. Zpravidla se jednalo o delší edukační spolupráci. V rámci sítě poraden Světa Zdraví jsem následně působil jako instruktor a koordinátor dlouhodobého vzdělávání výživových specialistů. Výživa jako součást zdravého životního stylu mi byla vždy velice blízká a moje dlouhodobé zdravotní problémy (alergie, astma) jsou díky změně životního stylu minulostí. Věřím, že člověk má vše ve vlastních rukou a dokáže změnit hodně, pokud sám chce.
Zajímám se také o propojení výživy s funkčním pohybem.  Jsem certifikovaným terapeutem SM systému,  manuální terapie Dornova metoda a mám také praxi maséra.
Od roku 2015 působím jako lektor Školy Klinické Naturopatie, kde přednáším v pětiletém studiu několik předmětů.
Pochádzam zo Spiša, srdca Slovenska. Po ukončení studia v Brně, žiju od roku 2011 s rodinou v Praze. Hodně času trávím s dětmi, věnuji se sportu, otužování, vedu skupinové lekce funkčního pohybu.“

 

Mgr. Dagmar Škodová

předměty: Botanika, Léčivý plevel, Manufaktura

Lektorka, terapeutka západní fytoterapie, zdravotní sestra

„Můj zájem o zdraví se promítá nejen do mé každodenní práce, ale je zároveň mým koníčkem. Nejdříve jsem vystudovala vysokou školu se zaměřením na tělesnou výchovu. Poté jsem pracovala jak ve sportovním zařízení, tak i ve škole, kde mne zajímala zdravotní výchova a tak jsem později během mateřské vystudovala zdravotní školu. Před 7 lety jsem se začala zajímat o akupunkturu a přírodní medicínu. Měla jsem štěstí, protože jsme v tomto studiu měli zařazeno i studium bylin a českou fytoterapii. Jako zdravotní sestra mám dnes možnost se věnovat klientům, kteří hledají bezpečné doplnění lékařské péče přírodními doplňky.“

 

Jorika Tasevová

předměty: Farmakognosie, Materia Medica, Bylinná terapie, Botanika, Léčivý plevel

Terapeut západní fytoterapie

Jorika Tasevová je lektorkou ve Škole Klinické naturopatie od roku 2015. Již od dětství se zajímala o byliny a jejich využití, což ji v roce 2011 vedlo k vystudování oboru Fytoterapie na Škole přírodní medicíny. Od té doby se bylinkářství věnuje profesně. V současnosti provozuje firmu U bylinkářky, jež se zabývá výrobou bylinných čajů, tinktur a kosmetiky.

 

Ing. Lukáš Vrána

předměty: Výživa, Makroživiny

Výživový poradce

„K výživě mě přivedla cesta postupně, přes sport, kterému jsem se věnoval na závodní úrovni do 24 let (bojové sporty). Oblasti výživy a suplementace se věnuji přibližně 8 let. Výživu považuji za jeden z hlavních pilířů zdravého životního stylu, spolu s fyzickou aktivitou a pozitivním myšlením. V průběhu mé praxe jsem měl možnost pracovat s řadou vrcholových sportovců, včetně některých olympioniků (atletika, fotbal, hokej,…) , spolupracovat s řadou odborníků z příbuzných oborů a dlouhodobě spolupracovat s Marianem Jelínkem (přední osobnost v oblasti koučingu, trenér hokejové reprezentace, bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra).“

 

Bc. Jana Černá

předmět: Nutriční gastronomie

Nutriční gastronomka, lektorka

Své povolání si vymyslela a před dvěma lety se rozhodla propojit výživové poradenství a kuchařinu. Jana je původně vystudovanou kunsthistoričkou s láskou k dobrému, plnohodnotnému a kvalitnímu jídlu. I díky tomu ji estetika a touha „tvořit umění“ provází v kuchyni. Později se stala certifikovanou výživovou poradkyní a Lifestyle koučkou. S láskou proto propojila své dvě vášně – kulinářské umění a nutriční poradenství – vždy s jí tak přirozeným nadhledem, tolik potřebným selským rozumem, a s nabytým vzděláním v oboru, které ji baví neustále prohlubovat. Je vášnivou milovnicí jihoasijských a český bylinek, lektorkou kurzů vaření a fotografkou amatérkou.

 

PhDr. Ing. Petr Krohe

předmět: Komunikace s klientem

Od roku 1996 působí jako vysokoškolský pedagog na různých univerzitách (MU Brno, UP Olomouc, Ostravská univerzita, VŠ polytechnická Jihlava). Je také činný jako lektor a terapeut. Zabývá se profesně mezilidskou komunikací, mediací, poradenstvím, řešením konfliktů, vyjednáváním a psychoterapií. Z terapeutických směrů je mu blízká logoterapie, muzikoterapie a nevyhýbá se alternativním přístupům. Pracuje jako supervizor ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. V oblasti komunikačních technik rovněž publikuje.

 

Pavlína Nováková

předmět: Iridologie

profesí oční optik

Pavlína je optometristka s 25 letou praxí, k očím má tedy vztah velice blízký. K celkové diagnostice podle tradiční medicíny, kde hraje Iridologie důležitou roli se dostala přes 5leté studium Přírodní medicíny v Praze, v současné době souběžně vykonává svoji původní profesi a Diagnostiku – Terapii podle zásad tradiční, přírodní medicíny. Klade důraz na praktický rozbor pochopitelný pro klienta.
 

Jakub Přibyl

předměty: Aminokyseliny, Mikroživiny, Výživa

Konzultant pro personalizovanou výživu

Konzultant pro personalizovanou výživu s dlouholetou praxí v oblasti nutriční prevence a sportovní dietologie. Provozuje vlastní poradenský a školící portál www.vyzivapro.cz,v rámci projektu www.zdraveprovas.cz organizuje konference a semináře se zaměřením na výživu a wellness. Je odborným garantem specializovaného e-shopu www.nejenleky.cz, konceptu tzv. etického obchodu, kde se nabízí výhradně kvalitní potraviny a doplňky stravy s důrazem na transparentní původ, technologii zpracování a složení.

 

MUDr. Marta Velebová

předměty: Klinické vyšetření a vyšetřovací metody, Symptomatologie, patologie, diagnóza

Praktická lékařka pro dospělé

„V devíti letech jsem se rozhodla, že se stanu lékařkou. Studium 1. LF. UK Praha jsem dokončila roku 1997. V roce 2000 jsem složila atestační zkoušku v oboru Všeobecné lékařství. Od té doby se vzdělávám v novinkách západní medicíny a farmakologii.

Od roku 2004 pracuji ve své ordinaci Praktického lékaře pro dospělé v Chebu. Zajímám se o léčivé rostliny a jejich uzdravovací sílu. Látky komplexně obsažené v rostlinách bývají pro lidský organismus přirozenější a šetrnější, a při správném použití efektivně, dle mých zkušeností, doplňují postupy západní medicíny. Pomáhají v prevenci mnoha chorob a civilizačního zatížení.

Od roku 2015 studuji obor Západní fytoterapie.“

 

Eva Šebešová

předměty: Makroživiny, Výživa, Speciální dietní plány

Výživová poradkyně, instruktorka zdravotního cvičení

„Zájem o životní styl a s tím spojenou výživu byl u mě vždy, ale až řešení vlastních zdravotních problémů následkem sportu mě přimělo zabývat se stravou ještě více do hloubky. Vhodná strava je podmínkou dobré kondice a zachování pevného zdraví, a to nejen při fyzické zátěži. Díky těmto zkušenostem a řadě školení jsem se stala výživovou poradkyní a instruktorkou zdravotního cvičení.  Svoji odbornost dále rozvíjím na Škole přírodní medicíny, která mi pomáhá k většímu rozhledu.“

 

Dr. Katarina Vaculik, ND, RN

předměty: Nutriční terapie

Naturopatická lékařka
Kanadská doktorka Katarina Vaculík si pozitivní vztah k přírodní medicíně postupně získala skrz osobní a pracovní zkušenosti. Dlouhodobě žila v Kanadě, kde nejdříve vystudovala jako zdravotní sestra a pracovala v nemocnici na jednotce intenzivní péče (JIP) a později na Intravenózní infuzní klinice, kde se specializovala na léčbu autoimunitních chorob pomocí biologických léků. Její neustálý zájem o anatomii a fyziologii lidského těla ji přivedl k rozhodnutí pokračovat ve svém vzdělávání, tentokrát na vysoké škole celostní medicíny v Torontu. Po dalších 4 letech intenzivního studia oboru “Naturopathic Doctor” na škole Canadian College of Naturopathic Medicine získala nejen vzdělání a titul Naturopathic Doctor (ND) ale též pochopení a respekt pro lidské tělo, mysl a duši a jejich nerozlučnost. Nalézt skutečnou podstatu problému vyžaduje detailní anamnézu a náhled do organismu a jeho všestranné propojení v širokých souvislostech. Katarina Vaculík v současné době pomáhá s rozvojem celostní medicíny i v České Republice, kde žije se svým manželem.

 

Kateřina Boesenberg BHSc. ND

předměty: odborné předměty klinické nutriční medicíny a západní fytoterapie, Materia Medica

Klinický naturopat, nutriční terapeut

„Oborům nutriční výživy a celostní přírodní medicíny jsem se začala věnovat v roce 2001 na Australasian College of Natural Therapies (Sydney, Austrálie). Odborné obory klinické naturopatie a klinické nutriční medicíny (Dip.Nut. 2005, Adv. ND 2006) jsem pak začala profesně studovat v roce 2003 na prestižní Nature Care College v Sydney. Po jejich dokončení jsem si rozšířila vzdělání o diplom z univerzity Charlese Sturta v oboru zdravotnictví – alternativní medicína (2007). Nyní se věnuji pravidelnému postragudálnímu vzdělávání s Institutem Funkční medicíny.
Roku 2005 jsem si založila v Sydney soukromou praxi a spolupracovala s naturopatickými klinikami různého zaměření, a to až do začátku roku 2010, kdy jsem se přestěhovala ze Sydney do Prahy. V současnosti se kromě privátní praxe, věnuji převážně přednáškové a lektorské činnosti. V roce 2013 jsem založila Českou Naturopatickou Společnost na podporu rozvoje klinické naturopatie v České republice.“