Seznamte se s naším stálým lektorským týmem:

Prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc.

předmět: Mikroživiny

Anna Strunecká vystudovala v letech 1961–1966 Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor biologie-chemie, specializace fyziologie živočichů a člověka. V roce 1971 získala titul RNDr. a v roce 1972 obhájila práci k udělení titulu CSc.(v oboru normální a patologické fyziologie). V roce 1987 obhájila disertační práci a získala titul DrSc. V roce 1989 ji prezident ČR jmenoval profesorkou fyziologie. Na katedře fyziologie a vývojové biologie PřF UK pracovala až do svého odchodu do důchodu v září 2006.
Její názory jdou často proti proudu, odporují názorům současné medicíny a osvěty. Prof. Strunecká však považuje za důležité informovat o možnostech prevence civilizačních onemocnění a upozorňovat na rizika moderní doby, spojená například s očkováním, konzumací léků či přídatných látek do potravin.
Více informací najdete na webu www.strunecka.cz.

Mgr. Soňa Talacko, PhD.

předměty: Biologická chemie, Farmakologie

Mgr. Soňa Talacko, PhD. vystudovala Biochemii a Vývojovou a buněčnou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovi v Praze. Během pětiletého působení na Ústavu molekulární genetiky AVČR  se Soňa zabývala základním výzkumem buněčných mechanismů reagujících na poškození DNA a regulujících nádorové bujení. Od roku 2013 vyučuje na Škole Klinické Naturopatie předměty Biologickou chemii (Biochemii a molekulární fyziologii lidského těla) a Farmakologii. V současné době pracuje Soňa také pro potravinářskou společnost Heaven Labs s.r.o, kde se zabývá hodnocením kvality surovin, produktu Mana a odborným školením a poradenstvím v oblasti biochemie výživy a vlivu potravin na lidský organismus.

Mgr. Petra Smolíková

předměty: Makroživiny, Léčebný potenciál potravin, Nutriční aplikace

Nutriční terapeutka, lektorka

„Celý svůj život se zajímám o stravu a zdraví člověka jako celku. Pětileté studium výživy na lékařské fakultě mi dalo dobrý základ,co se týče teorie. Praxe mne ale dnes a denně ujišťuje o tom, že tělo každého z nás je unikát, a tak je k němu  potřeba také přistupovat.

Již 10 let se věnuji  individuálnímu poradenství v oblasti výživy, přednáškám, kurzům vaření či tématickým víkendům. V rámci postgraduálního vzdělávání jsem lektorem kurzů dětské obezitologie, a vzhledem k mým 3 dětem jsou pro mne témata a projekty dětského i školního stravování poměrně zásadní. Ve své praxi často využívám poznatky ze studia fytoterapie. Ta se stala nedílnou součástí mého života.

Ráda objevuji nové možnosti a velkou výzvou je pro mne probudit v člověku jeho vlastní aktivitu věci měnit, a to nejenom v oblasti stravování.“

Bc. Tomáš Šteiner

předměty: Mikroživiny I, II, III, Aminokyseliny

Výživový poradce, lektor

“Vystudoval jsem bakalářský studijní program  na Masarykové univerzitě v Brně, obor Regenerace a výživa ve sportu. Rozhodnutí naskočit do praxe  výživového specialisty na plný úvazek  se ukázalo jako vynikající volba.  Praxe ve výživovém poradenství ve Světě Zdraví – kde jsem měl možnost spolupracovat a konzultovat komplexní zdravotní anamnézy klientů například s RNDr.  Petrem Fořtem, mi dala víc, než jsem mohl čekat. Poradnou mi od roku 2011 prošli stovky klientů s nadváhou, obezitou, poruchou příjmu potravy, diabetem, nespecifickými střevními záněty, hormonální disbalancí, kardiaci, děti, sportovci a jiní. Zpravidla se jednalo o delší edukační spolupráci. V rámci sítě poraden Světa Zdraví jsem následně působil jako instruktor a koordinátor dlouhodobého vzdělávání výživových specialistů. Výživa jako součást zdravého životního stylu mi byla vždy velice blízká a moje dlouhodobé zdravotní problémy (alergie, astma) jsou díky změně životního stylu minulostí. Věřím, že člověk má vše ve vlastních rukou a dokáže změnit hodně, pokud sám chce.
Zajímám se také o propojení výživy s funkčním pohybem.  Jsem certifikovaným terapeutem SM systému,  manuální terapie Dornova metoda a mám také praxi maséra.
Od roku 2015 působím jako lektor Školy Klinické Naturopatie, kde přednáším v pětiletém studiu několik předmětů.
Pochádzam zo Spiša, srdca Slovenska. Od ukončení studia v Brně v roce 2011 žiji s rodinou v Praze. Hodně času trávím s dětmi, věnuji se sportu, otužování, vedu skupinové lekce funkčního pohybu.”

Mgr. Dagmar Škodová

předměty: Botanika, Léčivý plevel, Manufaktura

Lektorka, terapeutka západní fytoterapie, zdravotní sestra

„Můj zájem o zdraví se promítá nejen do mé každodenní práce,ale je zároveň mým koníčkem. Nejdříve jsem vystudovala vysokou školu se zaměřením na tělesnou výchovu. Poté jsem pracovala jak ve sportovním zařízení,tak i ve škole, kde mne zajímala zdravotní výchova a tak jsem později během mateřské vystudovala zdravotní školu. Před 7 lety jsem se začala zajímat o akupunkturu a přírodní medicínu. Měla jsem štěstí, protože jsme v tomto studiu měli zařazeno i studium bylin a českou fytoterapii. Jako zdravotní sestra mám dnes možnost se věnovat klientům, kteří hledají bezpečné doplnění lékařské péče přírodními doplňky.“

Jorika Tasevová

předměty: Farmakognosie, Materia Medica, Bylinná terapie, Botanika, Léčivý plevel

Terapeut západní fytoterapie

Jorika Tasevová je lektorkou ve Škole Klinické naturopatie od roku 2015. Již od dětství se zajímala o byliny a jejich využití, což ji v roce 2011 vedlo k vystudování oboru Fytoterapie na Škole přírodní medicíny. Od té doby se bylinkářství věnuje profesně. V současnosti provozuje firmu U bylinkářky, jež se zabývá výrobou bylinných čajů, tinktur a kosmetiky.

Ing. Lukáš Vrána

předměty: Výživa, Makroživiny

Výživový poradce

„K výživě mě přivedla cesta postupně, přes sport, kterému jsem se věnoval na závodní úrovni do 24 let (bojové sporty). Oblasti výživy a suplementace se věnuji přibližně 8 let. Výživu považuji za jeden z hlavních pilířů zdravého životního stylu, spolu s fyzickou aktivitou a pozitivním myšlením. V průběhu mé praxe jsem měl možnost pracovat s řadou vrcholových sportovců, včetně některých olympioniků (atletika, fotbal, hokej,…), spolupracovat s řadou odborníků z příbuzných oborů a dlouhodobě spolupracovat s Marianem Jelínkem (přední osobnost v oblasti koučingu, trenér hokejové reprezentace, bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra).“

Bc. Jana Králiková

předmět: Nutriční gastronomie

Nutriční gastronomka, lektorka

Své povolání si vymyslela a před dvěma lety se rozhodla propojit výživové poradenství a kuchařinu. Jana je původně vystudovanou kunsthistoričkou s láskou k dobrému, plnohodnotnému a kvalitnímu jídlu. I díky tomu ji estetika a touha „tvořit umění“ provází v kuchyni. Později se stala certifikovanou výživovou poradkyní a Lifestyle koučkou. S láskou proto propojila své dvě vášně – kulinářské umění a nutriční poradenství – vždy s jí tak přirozeným nadhledem, tolik potřebným selským rozumem, a s nabytým vzděláním v oboru, které ji baví neustále prohlubovat. Je vášnivou milovnicí jihoasijských a český bylinek, lektorkou kurzů vaření a fotografkou amatérkou.

PhDr. Ing. Petr Krohe

předmět: Komunikace s klientem

Od roku 1996 působí jako vysokoškolský pedagog na různých univerzitách (MU Brno, UP Olomouc, Ostravská univerzita, VŠ polytechnická Jihlava). Je také činný jako lektor a terapeut. Zabývá se profesně mezilidskou komunikací, mediací, poradenstvím, řešením konfliktů, vyjednáváním a psychoterapií. Z terapeutických směrů je mu blízká logoterapie, muzikoterapie a nevyhýbá se alternativním přístupům. Pracuje jako supervizor ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. V oblasti komunikačních technik rovněž publikuje.

Pavlína Nováková

předmět: Iridologie

profesí oční optik

Pavlína je optometristka s 25 letou praxí, k očím má tedy vztah velice blízký. K celkové diagnostice podle tradiční medicíny, kde hraje Iridologie důležitou roli se dostala přes 5leté studium Přírodní medicíny v Praze, v současné době souběžně vykonává svoji původní profesi a Diagnostiku –Terapii podle zásad tradiční, přírodní medicíny. Klade důraz na praktický rozbor pochopitelný pro klienta.

Jakub Přibyl

předměty: Aminokyseliny, Mikroživiny, Výživa

Konzultant pro personalizovanou výživu

Konzultant pro personalizovanou výživu s dlouholetou praxí v oblasti nutriční prevence a sportovní dietologie. Provozuje vlastní poradenský a školící portál www.vyzivapro.cz, v rámci projektu www.zdraveprovas.cz organizuje konference a semináře se zaměřením na výživu a wellness. Je odborným garantem specializovaného e-shopu www.nejenleky.cz, konceptu tzv. etického obchodu, kde se nabízí výhradně kvalitní potraviny a doplňky stravy s důrazem na transparentní původ, technologii zpracování a složení.

MUDr. Marta Velebová

předměty: Klinické vyšetření a vyšetřovací metody, Symptomatologie, patologie, diagnóza

Praktická lékařka pro dospělé

„V devíti letech jsem se rozhodla, že se stanu lékařkou. Studium 1. LF. UK Praha jsem dokončila roku 1997. V roce 2000 jsem složila atestační zkoušku v oboru Všeobecné lékařství. Od té doby se vzdělávám v novinkách západní medicíny a farmakologii.

Od roku 2004 pracuji ve své ordinaci Praktického lékaře pro dospělé v Chebu. Zajímám se o léčivé rostliny a jejich uzdravovací sílu. Látky komplexně obsažené v rostlinách bývají pro lidský organismus přirozenější a šetrnější, a při správném použití efektivně, dle mých zkušeností, doplňují postupy západní medicíny. Pomáhají v prevenci mnoha chorob a civilizačního zatížení. 
Od roku 2015 studuji obor Západní fytoterapie.“

Eva Šebešová

předměty: Makroživiny, Výživa, Speciální dietní plány

Výživová poradkyně, instruktorka zdravotního cvičení

„Zájem o životní styl a s tím spojenou výživu byl u mě vždy, ale až řešení vlastních zdravotních problémů následkem sportu mě přimělo zabývat se stravou ještě více do hloubky. Vhodná strava je podmínkou dobré kondice a zachování pevného zdraví, a to nejen při fyzické zátěži. Díky těmto zkušenostem a řadě školení jsem se stala výživovou poradkyní a instruktorkou zdravotního cvičení.  Svoji odbornost dále rozvíjím na Škole přírodní medicíny, která mi pomáhá k většímu rozhledu.“

Dr. Katarina Vaculik, ND, RN

předměty: Nutriční terapie

Naturopatická lékařka
Kanadská doktorka Katarina Vaculík si pozitivní vztah k přírodní medicíně postupně získala skrz osobní a pracovní zkušenosti. Dlouhodobě žila v Kanadě, kde nejdříve vystudovala jako zdravotní sestra a pracovala v nemocnici na jednotce intenzivní péče (JIP) a později na Intravenózní infuzní klinice, kde se specializovala na léčbu autoimunitních chorob pomocí biologických léků. Její neustálý zájem o anatomii a fyziologii lidského těla ji přivedl k rozhodnutí pokračovat ve svém vzdělávání, tentokrát na vysoké škole celostní medicíny v Torontu. Po dalších 4 letech intenzivního studia oboru “Naturopathic Doctor” naškole Canadian College of Naturopathic Medicine získala nejen vzdělání a titul Naturopathic Doctor (ND) ale též pochopení a respekt pro lidské tělo, mysl a duši a jejich nerozlučnost. Nalézt skutečnou podstatu problému vyžaduje detailní anamnézu a náhled do organismu a jeho všestranné propojení v širokých souvislostech. Katarina Vaculík v současné době pomáhá s rozvojem celostní medicíny i v České Republice, kde žije se svým manželem.

Kateřina Boesenberg BHSc. ND

předměty: odborné předměty klinické nutriční medicíny a západní fytoterapie, Materia Medica

Klinický naturopat, nutriční terapeut

“Oborům nutriční výživy a celostní přírodní medicíny jsem se začala věnovat v roce 2001 na Australian College of Natural Therapies (Sydney, Austrálie). Odborné obory klinické naturopatie a klinické nutriční medicíny (Dip. Nut. 2005, Adv. ND 2006) jsem pak začala profesně studovat v roce 2003 na prestižní Nature Care College v Sydney. Po jejich dokončení jsem si rozšířila vzdělání o diplom z univerzity Charlese Sturta v oboru zdravotnictví – alternativní medicína (2007). Nyní se věnuji pravidelnému postgraduálnímu vzdělávání s Institutem Funkční medicíny  (Institue of Functional Medicine).
Roku 2005 jsem si založila v Sydney soukromou praxi a spolupracovala s naturopatickými klinikami různého zaměření, a to až do začátku roku 2010, kdy jsem se přestěhovala ze Sydney do Prahy. V současnosti se kromě privátní praxe, věnuji převážně přednáškové a lektorské činnosti. V roce 2013 jsem založila Českou Naturopatickou Společnost na podporu rozvoje klinické naturopatie v České republice.”