Recenze studentů a absolventů Školy Klinické Naturopatie

Petra K. – Jednoleté studium Klinické Naturopatie
Děkuju, že jsem mohla být součástí ❤️. Celé loňské léto jsem přemýšlela, jestli do toho mám jít, jestli to nebude jen nějaké “moc ezo”, neměla jsem osobní recenzi. No a my už to zakončili a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsem za poslední dobu udělala. Opravdu! Škola Klinické Naturopatie mi ukázala tolik možností a cest, kterými si pomalu můžeme vyšlapávat cestu ke zdraví. Ukázala mi, že zdravý životní styl má milion součástek a když je všechny dobře nastavíme, opravdu to do sebe najednou začne všechno zapadat❤️. A dodala mi každou výukou tunu motivace pokračovat v tom, co dělám. Tohle studium mi ukázalo, že když vám někdo řekne “prostě máš smůlu a nejde s tím nic moc dělat” tak to ještě vždy neznamená, že máš smůlu a nejde s tím nic moc dělat.
Upřímně mě mrzí, že je konec těchto víkendů, ale věřím, že má cesta přírodní medicínou tímto teprve začíná!🌸


Tereza P. – Víceleté studium Klinické Naturopatie
Prvák za náma! Poděkování číslo 1 letí do @skolaklinickenaturopatie, za neuvěřitelnou a jedinečnou službu, kterou dělaj. Od profesionality ve všech směrech, přes kvalitu a hloubku informací, perfektní tým lektorek a lektorů a přístup – mohla bych tu psát do noci. Klobouk dolů a DĚKUJU 🖤. This is the way of život .

Jitka N. – Jednoleté studium Klinické Naturopatie
Velmi děkuji všem lektorům i úžasným ženám ze studijního oddělení. Velmi děkuji za možnost studovat v jednoletém studiu. Rozšířila jsem si obzory a studium ve mně vzbudilo spoustu zvědavosti a chuti se nadále vzdělávat v tomto oboru.


Karolína K. – Víceleté studium Klinické Naturopatie
Škola Klinické Naturopatie mi změnila život a naučila mě se dívat na zdraví opravdu individuálně a v souvislostech. Měla jsem to štěstí při závěru školy se začít věnovat naturopatické praxi a právě tehdy ocenila výuku, která nás připravila na reálnou praxi a reálné klienty. Doposud také velmi využívám skripta, které mi slouží jako komplexní naturopatický “handbook”. Děkuji moc!


Zuzana H. – Jednoleté studium Klinické Naturopatie
Štúdium je komplexne ladené a lektori preberajú témy do hĺbky. Školu vnímám ako skvelú voľbu pre bádateľov vlastného tela a pre večne zvedavé povahy, ktoré sa chcú naučiť, ako spolunažívať s vlastným telom = s prírodou. Škola ma ovlivnila do tej miery, že som si uvedomila svoje poslanie a v štúdiu chcem pokračovať do nekonečna. ! 🙂


Jana P. – Jednoleté studium Klinické Naturopatie
Školu Klinické Naturopatie bych vřele doporučila všem, kteří se zajímají o zdraví svoje a svých blízkých, nebo se chtějí v této oblasti vzdělávat profesně. Byla jsem nadšená milým a vstřícným přístupem organizačního týmu a profesionalitou a vysokou odborností všech lektorů. Čas strávený ve škole byl pro mě nabitý novými vědomostmi, inspirujícími spolužáky a lektory a jsem šťastná, že jsem si tuto školu vybrala.


Naďa M. – Západní fytoterapie
Studium fytoterapie bylo zajímavou zkušeností, mnoho poznatků pro mě bylo přínosných v osobním i pracovním životě, orientuji se na přírodní a celostní medicínu a čerpám ze školních znalostí. Lektoři byli velmi erudovaní a dokázali zaujmout a také nadchnout. Zopakovala jsem si též základy biochemie, anatomie a botaniky, velice mě bavila Materia medica a Farmakognosie. Určitě oceňuji to, že jsme dostávali podrobné a aktuální informace z oblasti funkční medicíny a bylo příjemné se scházet s lidmi podobného zájmu a smýšlení. Doporučit mohu všem, kteří jsou ochotní se učit a obětovat část volného času a investovat peníze do vzdělávání.


Monika K. – Víceleté studium Klinické Naturopatie
V letošním roce jsem ukončila studium školy v komplexně koncipovaném oboru Klinické naturopatie. Pro školu jsem se rozhodovala jako člověk, který obecně doceňuje sílu referencí, které byly v tomto případě zprostředkovány aktivní studentkou školy. Jsem ráda, že jsem tato, tehdy pro mne velmi přesvědčivá, doporučení vyslyšela, jelikož mé následné zkušenosti se studiem předčily bez jakékoli nadsázky má očekávání, jak do rozsahu, tak i detailu a provázanosti probíraných oblastí. Již program studia mi byl příslibem nalezení odpovědí na řadu mých “rozpracovaných” témat, kterými jsem se zaobírala v průběhu možná dvou desetiletí mého amatérského zájmu o souvislosti jakési “života -vědy” v tom nejširším pojetí. Nejen, že odpovědi skutečně přišly, ale studium mne posunulo na další úroveň vnímání, posuzování, ale i využití získaných souvislostí. Důležité za mne je propojení nejen těch tzv. akademických základů fungování těla, ale i zcela praktických návodů k tomu co dělat, jak krok po kroku řešit nějaké konkrétní obtíže, nemoci a dysblance díky postupům, které se opírají jak o reálné zkušenosti přírodní medicíny , tak i vědecké studie. Co bylo pro mne určitě obrovským přínosem je propojení nejen s týmem lektorů, složeným jak z praktiků přírodní, tak i konvenční medicíny, ale právě i se spolužáky, kteří jsou vesměs lidmi obdobného jak zájmu, tak i lidského naladění a vzájemného sdílení, které dává škole další nesmírně důležitý rozměr. Oblast zdraví se stále více stává oborem, který přestává být čistě výsadou vyhrazenou těm, kteří se jím zabývají profesně, ale dotýká se nás všech a čím dříve máme šanci pochopit propojenost fungování lidského těla v jeho celistvosti a harmonii, stejně tak jako nesmírný význam a způsob péče o něj v rámci prevence, tím lépe můžeme oddálit konfrontování se se zdravotními problémy u sebe i u svých bližních a rozhodně se adekvátně orientovat v celé té džungli nesčetných a často zcela protichůdných doporučení, která se na nás sypou z dostupných médií. To nám právě ŠKN dává jednoznačnou příležitost zvládnout a nejen to, možná se i poté rozhodnout prospět a pomoci jiným, cestou nové profesní orientace, tak jako to bylo u řady z nás, kterým studium otevřelo nový prostor, obohacující nejen je samé, ale přinášející i nové poslání.


Andrea M. – Jednoleté studium Klinické Naturopatie
Moja intuicia pred rokom opat zabodovala: tentokrat pri vybere studia :). Jeden z najblaznivejsich napadov v strednom veku ma viedol k nezabudnutelnemu skolskemu roku a zazitkom. Rada by som sa touto cestou podakovala prednasajucim za ich ludskost, mudrost a priatelsky pristup; za moznost pochopit sirsie suvislosti, za inspiraciu a motivaciu. Mojim spoluziackam za naval pozitivnej energie a zdielanie svojich vedomosti. Vsetkym Vam zo srdca zelam vela uspechov nielen v profesii ale aj v osobnom zivote.” Na skolu som sa prihlasila na zaklade rozhovoru v casopise s Katkou Boesenberg. Jej nazory a sposob vyjadrovania mi bol velmi sympaticky. Ked som ju zazila nazivo na prednaske, bol to pre mna nesmierny priliv pozitivnej energie. Velmi si cenim jej pristup: pre mna velmi otvoreny, laskyplny, uprimny a tolerantny voci ostatnym nazorom a ludom. Velmi podobny pocit som mala aj z ostatnych prednasajucich. Pre mna rok studia Naturopatie bol nesmierne obohacujuci. Vzdy odznela minimalne 1 veta alebo myslienka, ktora ma opat posunula o krok dalej. Skolu vrelo odporucam. V studiu som sa rozhodla pokracovat, avsak o par rokov neskor. Svoju energiu chcem teraz venovat mojim maloletym detom a volne dni z roboty minut na cas s nimi. Vsetkym zelam krasne leto, plne blaznivych a veselych zazitkov 🙂 . S velkou vdakou a uctou.


Andrea S. – Jednoleté studium Klinické Naturopatie
Škola splnila má očekávání. Perfektní organizace i studium. Děkuji.