Základní kurz aromaterapie – certifikováno AČA

Sobota – 15. 4. 2023 – 9:00 – 18:00 (přestávka na oběd 12:30-13:30)
Neděle – 16. 4. 2023 – 9:00 – 17:00 (přestávka na oběd 12:30-13:30)

Základní kurz aromaterapie poskytuje komplexní informace o aromaterapii a plně uvede účastníky do světa esenciálních olejů, jejich bezpečného a správného používání. Tyto voňavé koncentrované výtažky z rostlin můžeme hojně využívat pro podporu svého zdraví, pěstění krásy a pro celkové zkvalitnění prostředí, ve kterém žijeme, i pro další různé oblasti našeho života. Informace a znalosti z tohoto kurzu jsou vhodné jak pro osobní rozvoj, tak např. pro další rozvinutí své profesní praxe  – kurz ozřejmí důležité principy aromaterapie, které jsou pak jednoduše aplikovatelné všude, kde je chceme použít – nejen v domácím prostředí, vždy pro jednoduchou pomoc sobě a svým nejbližším, ale jsou dále využitelné zejména v oborech péče a práce s klienty různých věkových kategorií a v různých prostředích (např. masáže, kosmetika a příbuzné obory, péče o děti, dospělé či seniory, wellness provozy atp.)

Základní dvoudenní kurz aromaterapie akreditovaný Asociací českých aromaterapeutů. Po absolvování celého semináře (sobota a neděle) účastníci obdrží certifikát Asociace českých aromaterapeutů.

Náplň kurzu: 

 • historie a charakter aromaterapie
 • co jsou éterické oleje, z čeho a jakým způsobem se získávají
 • použití a aplikace éterických olejů (inhalace, rozprašovače, koupele, obklady, vykuřovadla, masti, kosmetika…), vše s praktickými ukázkami
 • kvalita éterických olejů
 • podrobné seznámení se s účinky 30 éterických olejů, které budete zkoumat čichem
 • kontraindikace
 • seznámení se základní řadou rostlinných olejů, které jsou důležitou součástí aromaterapie, včetně možnosti ochutnat, ohmatat i očichat charakter olejů
 • vytvoření vlastních preparátů – každý si vytvoří svůj olej podle konkrétních obtíží či jen pro radost a pohodu
 • praktická ukázka holistické aromamasáže

Co si účastníci kurzu odnesou ?

 • skripta s probíranými informacemi
 • ucelené vědomosti a informace o esenciálních olejích, jejich bezpečném používání, možných aplikacích pro konkrétní účely, vše doplněno praktickými poznatky a ukázkami
 • vlastnoručně namíchaný aroma-preparát na základě získaných poznatků z kurzu
 • certifikát o absolvování základního kurzu vystavený Asociací českých aromaterapeutů (AČA)

Základní kurz aromaterapie certifikovaný Asociací českých aromaterapeutů je svou náplní uceleným vzděláváním jednak pro laiky (osobní rozvoj), kteří chtějí tuto metodu aplikovat pro sebe, např. svou rodinu s cílem harmonizace organismu a podpory zdraví (“kvalitně poučení laici”) a také pro odborníky z jiných oborů (může to být např. masérství, kosmetika a kadeřnické služby, služby v sociální sféře, učitelství a vzdělávání, výroba kosmetiky, duly a porodní asistentky, psychologové, všechny „pečující“ profese atp.), kteří si mohou tímto dvoudenním kurzem rozšířit znalosti o aromaterapeutickou podporu a následně ji aplikovat ve své praxi.

Michaela Fučíková

LektorkaMichaela Fučíková, odborný aromaterapeut  – absolventka  Institutu aromaterapie v Praze (2011). Ve své aromaterapeutické praxi se vedle individuální péče o klienty zaměřuji na práci se širokou veřejností – přednáším a pořádám workshopy a semináře o éterických olejích, jejich praktickém využití, významu a přínosu pro náš každodenní život. Jsem členkou a také akreditovanou lektorkou Asociace českých aromaterapeutů (AČA) pro Základní kurz aromaterapie, který laiky velmi uceleně uvádí do světa aromatických bylin, éterických a rostlinných olejů. Jsem členkou Mezinárodní federace profesionálních aromaterapeutů (IFPA), od r. 2019 vyučuji na Institutu aromaterapie v Praze své budoucí kolegy – aromaterapeuty. Dlouhá léta se souběžně věnuji harmonickému přístupu k životu a zdravému bydlení dle filosofie Feng Shui  (absolventka České školy Feng Shui v Praze 2008) a aromaterapii velmi blízkému sommeliérství. Svoji práci, přístup ke klientům a životní pohled stavím na principech nalézání harmonie, zdraví a rovnováhy v životě.  

Zpětná vazba účastníků semináře z minulých ročníků:

“Školitelka byla profesionální, měla široké znalosti a seminář byl velmi přínosný. Mám díky němu základní povědomí o aromaterapii s mnoha praktickými poznatky.” – Barbora U.

“Děkuji za zprostředkování skvělého kurzu. S aromaterapií jsem už do jisté míry (v rámci vlastních self-experimentů a individuálního vzdělávání) seznámena byla a hledala jsem cestu, jak si celé téma ucelit, zajistit základy pro bezpečnou praxi (v rámci mého komplexního přístupu), získat vodítka k dalším informačním zdrojům apod. To vše a vlastně i mnohem více jsem získala. Lektorka byla výborná, neskutečně zkušená a “nadupaná” informacemi, velmi mě potěšilo její propojení aromaterapie s tradiční čínskou medicínou, osobně mi to je velmi blízké a hodně mi to pomůže v osobním propojování dalších oborů, což je mou zálibou a filosofií.” – Jana R.

“Skvelá lektorka, odborníčka v svojej oblasti, efektívne zvládnutý víkend, načerpala som obrovské množstvo vedomostí využitelných v praxi.” – Zuzana H.

“Seminář splnil má očekávání, považuji ho za velmi hodnotný. Získala jsem poměrně ucelený přehled o tom, jak aromaterapeutické přípravky používat a kde jsem dosud chybovala. Lektorka paní Fučíková na mne celý víkend působila vstřícným a milým dojmem, má nejen rozsáhlé znalosti a zkušenosti z oboru, ale umí je také kvalitně předávat. Příjemnou součástí semináře byla dobře obsahově i graficky zvládnutá skripta, která nám paní lektorka doplnila ještě spoustou dalších užitečných informací. Celou atmosféru příjemně doladily konkrétní voňavé vzorky esenciálních olejů, ukázka aromaterapeutické masáže a závěrečné míchání krému a aromaoleje, kde jsme si mohly prakticky nově získané vědomosti hned vyzkoušet. Tento seminář bych rozhodně doporučila každému, koho aromaterapie zajímá.” – Monika B.

“Kurz splnil má očekávání, všechny esence jsme si mohli očichat, namíchat vlastní masážní olej a krém, které úžasně voní. Lektorka je opravdový profesionál, do přednášení vložila hodně energie se snahou předat maximum informací. Díky moc.” – Eva P.

“Dobrý den, kurz aromaterapie byl jedním slovem skvělý! Perfektní struktura obsahu, názorné ukázky, seznámení s probíranými esenciálními oleji. Úžasná byla i ukázka aromaterapeutické masáže. Paní Fučíková byla výborným přednášejícím, celou dobu velmi příjemná a profesionální, otevřená všem našim otázkám. Nemám jedinou výtku a moc děkuji za možnost se kurzu zúčastnit.” Nikola L.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Informace pro studenty Školy KN: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 15 hodin kontaktní výuky.

Cena5 990 Kč / 265 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.


Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Líbí se vám tento seminář ? Mohl by vás také zajímat workshop: Health Coaching.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.