Tibetské vnější terapie pro zdraví a vnitřní klid

Sobota 28. 1. 2023 10:00 – 18:00 (přestávka na oběd 13:00 – 14:00)
Neděle 29. 1. 2023 09:00 – 16:00 (přestávka na oběd 12:00 – 13:00)

Tradiční tibetská a himalájská medicína (TTM, Sowa Rigpa) je prastarým celostním systémem péče o zdraví, který vnímá lidské tělo jako celek a pracuje na všech jeho úrovních – fyzické, energetické a mentální. V jejím arsenálu léčebných metod najdeme široké spektrum vnějších terapií, které jsou používány dle typologie a stavu klienta.

Na workshopu získáte přehled o tibetských vnějších terapiích a jejich způsobech použití v konkrétních případech. Zjistíte taky, jaký jste konstituční typ a jaké terapie jsou pro Vás vhodné.

V druhé části workshopu se naučíte provádět a vyzkoušíte na sobě jednu z probíraných terapií HORME. Horme je jednoduchá, ale vysoce účinná metoda, používaná k hlubokému uvolnění, prohřátí těla a zklidnění mysli. Je vhodná pro každého, kdo potřebuje uvolnit, zregenerovat síly a získat vetší odolnost vůči stresu, od útlého dětství po stáří.

Principem horme je aplikace sáčků naplněných vybranými speciálními bylinami, jejichž účinná síla se uvolňuje a rozvíjí teplým olejem. Tyto sáčky se pak přikládají na určitá místa a konkrétní body těla.

Na workshopu se naučíte jak připravovat sáčky horme, seznámíte se s body, vhodnými k jejich aplikaci, získáte recepty na bylinné směsi i přehled o indikacích a kontraindikacích. Ale hlavně – vyzkoušíte si to sami na sobě. V dnešní, tolik stresující a nepředvidatelné době je uvolnění a vnitřní klid nad zlato.

Náplň kurzu: 

 • základní principy tibetské a himalájské medicíny
 • test konstituční typologie
 • přehled, indikace, kontraindikace a krátké ukázky následujících terapií:
 • tibetská masáž Kunye
 • masáž kameny nebo mušlemi
 • terapie baňkování
 • masáž tyčkami z bambusu
 • moxování neboli moxa
 • terapie léčebnými obklady
 • akupunktura
 • hydroterapie a Tibetské bylinné lázně
 • nácvik terapie horme (horké obklady se směsí bylin)


  Co si účastníci kurzu odnesou ?
 • skripta s probíranými informacemi
 • ucelené vědomosti a informace o vnějších terapii, jejich používání a možných aplikacích pro konkrétní účely, vše doplněno praktickými poznatky a ukázkami
 • vlastnoručně vyrobeny sáček pro terapii horme
 • hluboké uvolnění a zážitek z terapie horme


  Co si vzít na workshop:
 • tužku a poznámkový blok
 • pohodlné oblečení, které není škoda ušpinit od oleje 🙂
 • prostěradlo
 • 2 osušky a 2 ručníky
MUDr. Anastazie Holečko, CFMP

Lektorka: MUDr. Anastazie Holečko CFMP (Certified Functional Medicine Practitioner), vystudovala medicínu na Lékařské univerzitě v polské Lodži. Během studia západní medicíny se setkala s doktorem Nidou Chenagtsangem, u kterého začala paralelně studovat tradiční tibetskou medicínu. Absolvovala stáže ve Francii (na Univerzitě Henry Point-Care), v tibetských nemocnicích v Dharamsale (Indie) a také v Tibetu, zejména v Xiningu a v Mahlo. Po ukončení studia medicíny se přestěhovala do Prahy, kde založila nejen rodinu, ale i českou pobočku Akademie tradiční tibetské medicíny (Sorig Khang International). V Praze krátce pracovala na interním oddělení (gastroenterologie) v Nemocnici Motol. Po narození dětí se do nemocnice již nevrátila, ale začala studovat funkční medicínu, která ji oslovila celostním přístupem ke zdraví a hledáním skutečných příčin nemoci, což předtím našla jen ve východní medicíně. Ukončila pak studium funkční medicíny na Functional Medicine University v USA a program pro lékaře IFMV v Praze. Již 10 let přednáší a vede workshopy zaměřené na zdravý životní styl, výživu a vnější terapie z pohledu tradiční tibetské a moderní funkční medicíny.  Od dospívání ji fascinuje práce s myslí, zkoumá různé druhy meditace a jejich účinek na zdraví. 


Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena5 490 Kč / 244 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.Místo konání: Praha

Informace pro studenty Školy KN: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno absolvovat v jakémkoliv ročníku. Seminář se vám započítá do studia jako 13 hodin kontaktní výuky.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.