Prvních 1 000 dní rozhoduje: výživa dětí do 2 let

Neděle 27. 11. 2022 (09:00 – 18:00 hod, přestávka na oběd 12:30 – 13:30 hod)

Výživa v prvních tisíci dnech života (od početí do dovršení 2. roku) nevratně ovlivňuje zdraví našich dětí po celý zbytek jejich života. Tento seminář volně navazuje na seminář Naturopatická péče v prekoncepci a těhotenství”. Budeme se zabývat otázkami, čím vyživovat děti do 2 let věku, aby strava byla pestrá a byl zajištěn dostatečný přísun všech klíčových živin, kdy nastává vhodná doba na podávání příkrmů a jak postupovat při zařazování nových potravin do jídelníčku malého ne/jedlíka. Probereme hlavní principy výživy dětí, na nichž je dobré stavět v následujících letech.

Alfou i omegou zdraví dítěte je kojení jako základ pro vybudování silného imunitního systému dítěte. Proto se také zaměříme na význam a podporu laktace pomocí naturopatie, na vhodný jídelníček pro kojící maminku i na zdravé alternativy mateřského mléka v situacích, které mohou vyústit v nemožnost kojit. Od mnoha zdravotních obtíží dětí a kojících maminek (např. virózy, bakteriální infekce, chřipka, zažívací potíže, ekzémy) umí účinně ulevit klinická naturopatie aplikací specifických nutrientů a bylin šetrných k mamince a dítěti. Povíme si, jaké byliny a nutrienty by neměly chybět v domácí přírodní lékárničce.

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

Účastníkům zašleme emailem před seminářem prezentaci v pdf k vytištění.

Mgr. Pavla Hájková

Lektorka: Mgr. Pavla Hájková vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a mezinárodní rozvojová studia na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde poté tři roky pokračovala v doktorském studiu se zaměřením na výživu a přírodní medicínu v tzv. rozvojových zemích. Její pohled na výživu a zdraví člověka formovaly pracovní pobyty v jižní Francii a v západoafrické Ghaně, kde se podílela na projektech komunitního rozvoje. Zájem o přírodní medicínu a celostní přístup ke zdraví ji přivedl do Školy Klinické Naturopatie v Praze, kde absolvovala obory klinická nutriční medicína a západní fytoterapie. Od roku 2015 vede na Uherskohradišťsku vlastní privátní praxi Přirozeně ke zdraví (www.prirozenekezdravi.cz). Specializuje se zejména na výživový koučink, aplikaci léčebné výživy a individuální fytoterapie při zdravotních potížích a jako maminka tří malých dětí také na naturopatickou péči o matku a dítě. Věnuje se přednáškové činnosti a lektorství v oblasti výživy a zdravého životního stylu a se Školou Klinické Naturopatie spolupracuje na psaní studijních skript.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena: 3 490 Kč / 159 €* včetně DPH
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 8 hodin kontaktní výuky. 

Líbí se vám tento seminář? Mohl by vás také zajímat seminář: Naturopatická péče v prekoncepci a těhotenství.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.