Potraviny pod drobnohledem s Jakubem Přibylem: jak vybrat tu nejlepší kvalitu

Neděle 9. 10. 2022 9:00 – 18:00 hod (13:00 – 14:00 přestávka na oběd)

Trh s potravinami dosáhl v posledních letech doslova gigantických rozměrů a ani pro odborníky není jednoduché vyznat se v kvalitě nabízeného sortimentu.  

Prakticky u každé komodity na trhu s potravinami máme na výběr mezi levnějšími a dražšími variantami, mezi kvalitnějšími a těmi méně kvalitními. Problém je, že o kvalitě rozhoduje mnoho faktorů, a ne vždy je to pouze cena. Proto v dnešní době i přes veškerou snahu spotřebitel mnohdy neví, podle čeho se na trhu s potravinami orientovat a jak vybrat pro něj tu nejlepší možnou kvalitu. 

Každý z nás by se měl alespoň v základním rozsahu zajímat o původ a kvalitu potravin, které jsou naší každodenní potřebou. Zvláště důležité je to v době, kdy se honba za kvantitou a laciným konzumem stala celosvětovým byznysem. Trh s potravinami se globalizuje a koncový spotřebitel je bohužel čím dál více odtržen od reality „výroby“ potravin. 

Cílem semináře je přiblížit posluchačům celý příběh potravin tak, aby se každý sám za sebe mohl rozhodnout, jaké potraviny si do svého života pustí.  

Co se na semináři dozvíte?

  • Jak číst složení potravin?
  • Je vyšší cena vždy zárukou kvality?
  • Má smysl kupovat potraviny v bio kvalitě? 
  • Jaký je rozdíl mezi českými a zahraničními výrobky?
  • Jak je důležitá technologie výroby a jak si vybrat potraviny, které jsou zpracovány šetrně tak, aby zůstal zachován jejich nutriční potenciál. 
  • Jak je důležitá kulinární úprava, jak správně skladovat potraviny a jaký to má vliv na kvalitu potravin?  
  • Jsou opravdové potraviny skutečně tak opravdové? 
  • Jak přemýšlet nad svým nákupním chováním a nákupním seznamem? 
Jakub Přibyl

Lektor: Jakub Přibyl – Konzultant pro personalizovanou výživu s dlouholetou praxí v oblasti nutriční prevence a sportovní dietologie. Provozuje vlastní poradenský a školící portál www.vyzivapro.cz, v rámci projektu www.zdraveprovas.cz organizuje konference a semináře se zaměřením na výživu a wellness. Je odborným garantem specializovaného e-shopu www.nejenleky.cz, konceptu tzv. etického obchodu, kde se nabízí výhradně kvalitní potraviny a doplňky stravy s důrazem na transparentní původ, technologii zpracování a složení.

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

Úroveň: **
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře pro všechny obory. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 8 hodin kontaktní výuky.

Cena3 190 Kč / 146 €* včetně DPH
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem)

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.