Pohledová diagnostika a příčiny nemoci

Neděle 19. 2. 2023 9:00 – 18:00 (13:00 – 14:00 přestávka na oběd)

Znaky v obličeji, oku, na jazyce či nehtech nám ukazují stav nerovnováhy dlouho před tím, než se projeví nemoc. Ukazují nejen nutriční nedostatky (vitaminy, minerální látky, makroživiny) ale i nadbytky, potažmo mohou indikovat již stavy nemoci nebo její příčiny. V tomto jednodenním semináři se naučíte základy pohledové diagnostiky tak, jak je ve své klinické praxi využívají naturopaté či praktici Funkční medicíny.

Znalosti získané na tomto semináři jsou nedílnou součástí moderní praxe nejen pro naturopaty, ale i pro nutriční terapeuty a zdravotnické profese.

Pomůcky a podklady k semináři: na semináři obdržíte vyšetřovací tužkovou svítilnu, přehlednou tabulku příznaků nutriční nedostatečnosti a toxického zatížení a plakát k vyplnění diagnostiky jednotlivých částí obličeje v průběhu semináře

Program:

Dopolední blok: Úvod do pohledové diagnostiky, obličej a ústa, diagnostika jazyka
13:00 – 14:00 Přestávka na oběd
Odpolední blok: Pokračování diagnostiky jazyka a oko, nehty, vlasy, uši a krk, konzultace, praktické případy

V dopoledním i odpoledním bloku budeme dělat krátké přestávky.

Mgr. Karolína Kunftová

Lektorka: Mgr. Karolína Kunftová nejprve vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde ji nejvíce nadchla biologie a fyziologie člověka i botanika. V posledním roce studia si vybrala studijní pobyt v holandském Maastrichtu, kde se věnovala oboru Public Health and Health Management. Poté pracovala v oblasti fyzio-fitness a současně jako HR managerka v IT firmách. Až v roce 2016 objevila naturopatii a ta ji změnila život. Vystudovala dvoj-obor Klinická nutriční medicína a Západní fytoterapie na Škole Klinické Naturopatie. Od roku 2018 se věnuje své naturopatické praxi. Ráda se neustále vzdělává a experimentuje, aby mohla svým klientům i studentům být dobrou průvodkyní na cestě ke zdraví. Více informací naleznete na www.karolina-naturopatie.cz. V roce 2020 Karolína převzala kliniku Naturopathic Solutions v Praze a věnuje se také propagaci naturopatie na živo i na sociálních médiích.

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

Seminář je vhodný pro výživové poradce, fitness trenéry, zdravotní sestry, lékaře, nutriční terapeuty, nutriční specialisty, všechny se zájmem o naturopatii a také pro studenty Školy Klinické Naturopatie.

Informace pro studenty Školy KN: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro všechny studenty oboru Klinická naturopatie. Doporučeno absolvovat v jakémkoliv ročníku. Seminář se vám započítá do studia jako 8 hodin kontaktní výuky.

Cena3 490 Kč / 159 €* včetně DPH
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Úroveň: **
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem)

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.