Kurz REIKI prvního stupně

Sobota 18. 2. 2023 10:00 – 18:00 hod (13:00 – 14:00 přestávka na oběd)

Reiki je harmonizační a léčebná technika, která nám umožňuje poznat lépe naší mysl, naše emoce a naše tělo. Náš energetický systém je velmi citlivý a reaguje na naše myšlenky, pocity a vnější vlivy. Často v sobě zbytečně uzavíráme naše emoce a neuvědomujeme si, jak zasahují do harmonického fungování našeho těla. A právě Reiki nám může pomoci najít cestu, jak se uvnitř cítit lépe a obnovit přirozené fungování těla. Při technikách Reiki se věnujeme sami sobě, svému tělu a své mysli. Učíme se vnímat jemné energie, které v nás proudí a které nás obklopují.

Reiki má svoji podstatu v posilování našich energetických center a energetických drah. Dává nám možnost zbavit se starých limitujících šablon chování a vnímání, rozpustit nepříjemné pocity uvnitř našeho nitra a najít zpět cestu k sobě. Praktikování Reiki znamená více se sami poznat a nastartovat naše skryté přirozené schopnosti.

Důležitou součástí Reiki je uvědomění si proudění energie v systému čaker a dodání energetického impulsu pro aktivaci proudění energie v čakrách a v celém energetickém systému. Právě práce se svojí energií a energií okolního prostoru je náplní jednotlivých kurzů Reiki. Techniky Reiki kladou velký důraz na rozvoj sebedůvěry, samostatnosti a nezávislosti člověka. Právě přirozené vnímání přírody a vesmíru snižuje závislosti nejen na návykových látkách, ale i na manipulaci od některých osob.

Přijďte se seznámit s metodou navozující příjemnou vnitřní harmonii a naučit se využívat přirozené techniky léčení těla a mysli. Kurz je určený pro všechny začínající i pro zájemce již pracující s energií. Budeme pracovat ve skupince max. 10 osob.

Program:

  • Seznámení s osobním přístupem pro práci s energetickým polem
  • Historie původu Reiki, její zaměření před 100 lety a její přínos v současné době
  • Seznámení s jednotlivými stupni léčebného a harmonizačního systému Reiki
  • Jednotlivé čakry a jejich důležitost pro harmonický osobnostní rozvoj
  • Naladění vyšších čaker pro spojení s energetickým polem pozitivní energie
  • Meditace Sluneční hora
  • Praktický trénink technik Reiki 1. stupně, léčení a harmonizace druhých osob
  • Léčení svého energetického těla a ukázka techniky s léčebnými krystaly
  • Posilující afirmace pro vnitřní harmonii
  • Praktické informace pro využívání energetického pole

Reiki mistr – Ing. Petr Chmelík

Lektor: Reiki mistr Ing. Petr Chmelík vyučuje kurzy Reiki již 22 let. “Na podzim roku 1995 jsem se poprvé dozvěděl o Reiki a stál jsem před stejným rozhodnutím jako vy – mám to zkusit či ne? Tehdy jsem si uvědomil, že kurz Reiki I. mě může obohatit, a přihlásil jsem se na nejbližší možný termín. Moje zážitky a pocity mne utvrdily v tom, že jsem našel správný směr své životní cesty a že jsem lépe pochopil sám sebe i lidskou existenci jako takovou. Následující rok jsem se přihlásil do devítiměsíčního intenzivního kurzu Reiki, který jsem absolvoval v International Association of Reiki pod vedením mistra Reiki ThDr. Mari Hall, která nyní žije v Texasu. Dave King z Kanady byl pro mne dalším Reiki mistrem, u kterého jsem absolvoval kurz Reiki ve stylu Tradiční japonské Reiki. Naučil mne netradiční přístup k Západní Reiki a mnoho původních technik Mikao Usui. Pro zasvěcení do mistrovské energie jsem se rozhodl v roce 1997 u Reiki Mistra Elišky Meclové v Hradci Králové. Mistrovské zasvěcení posílilo moji vnitřní harmonii a přání předávat Reiki učení ostatním lidem a proto jsem absolvoval v roce 1999 zasvěcení u Ing. Pavla Kutičky v Praze na Mistra Reiki Učitele. Od roku 2000 pořádám kurzy Reiki všech stupňů. V roce 2005 jsem založil Centrum aplikované Reiki, kde se věnuji Reiki terapii a organizování skupinových a individuálních kurzů Reiki především v Praze a v Českých Budějovicích.”

Úroveň:*
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie

Cena: 2 500 Kč / 116 €* včetně DPH
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Reiki – jóga, V horkách 8, Praha 4 – Nusle


Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Volitelný seminář. Tento seminář se vám započítá do studia jako 7 hodin kontaktní výuky.

Líbí se vám tento seminář ? Mohli by vás také zajímat tyto víkendové semináře: Feng Shui – harmonický přístup k bydlení a životu anebo Bachova květová terapie.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.