Health coaching

Sobota 15. 4. 2023 –  9:00 – 18:00 (přestávka na oběd 13:00 – 14:15)
Neděle 16. 4. 2023 – 9:00 – 17:00 (přestávka na oběd 12:30 – 13:45)

Workshop Health coachingu Vám otevře cestu ke komplexní péči o své zdraví, rovnováhu a vitalitu. Health coaching se věnuje zásadním oblastem našeho života, tzv. primary food (spiritualita, kreativita, kariéra, radost, osobní finance, domácí prostředí, fyzická aktivita a vztahy), jejichž často opomíjená rovnováha je nedílnou součástí pevného zdraví. Ty jsou pak rozvíjeny prací na tzv. secondary food (bioindividualita a výživa těla).

Health coach je průvodce klienta na jeho cestě ke zdraví, štěstí a naplno prožitému životu pomocí změn v jeho životním stylu a výživě. Poskytuje mu podporu, povzbuzení a inspiraci na základě jeho aktuálních potřeb.

Pocit plného zdraví nespočívá “pouze” ve způsobu stravování a cvičení. Vyžaduje vybalancování mnoha dalších aspektů života, které vyživují tělo, mysl a ducha, např.:

 • vztahů, které Vás naplňují a povznášejí
 • výživově hodnotného jídla, které tělo nabíjí a poskytuje mu energii
 • fyzické aktivity, která udržuje tělo aktivní a odolné
 • spirituality, která pohladí a potěší duši
 • kariéry, která Vás motivuje a inspiruje
 • domácího prostředí, ve kterém se cítíte vítáni a uvolněně
 • kreativity, která Vám skrze proces tvoření přinese pocit radosti a naplnění atd.

Health coach pomáhá klientům udělat pozitivní a trvající změny vedoucí ke zdraví. Kouč provází klienta procesem vytvoření si zdravého nastavení mysli a návyků a podporuje je na každém kroku jejich cesty, dokud nedosáhnou svého cíle.

Health coaching pomáhá s(e):

 • stres managementem
 • problémy se spánkem
 • péčí o sebe sama (self-care)
 • úpravou hmotnosti
 • vyvážením náročného rozvrhu a času na odpočinek
 • různými zdravotními potížemi ovlivnitelnými životním stylem
 • změnami stravování a životního stylu atd.

PROGRAM:

Sobota (před obědem):

 1. Úvod do health coachingu: co to je, styl práce s klientem, 6 měsíční program, základní principy
 2. Náplň praxe health kouče
 3. Úvodní konzultace (health history)
 4. Kruh života (Circle of Life) – teorie + praktické cvičení
 5. Koncept Primary food – představení, co tam patří
 6. Koncept Secondary Food

Sobota (po obědě) – Primary Food:

 1. Spiritualita – teorie + praktické cvičení
 2. Kreativitia – teorie + praktické cvičení
 3. Kariéra – teorie + praktické cvičení
 4. Radost – teorie + praktické cvičení
 5. Diskuze

Neděle (Primary Food pokračování):

 1. Osobní finance – teorie + praktické cvičení
 2. Domácí prostředí – teorie + praktické cvičení
 3. Fyzická aktivita – teorie + praktické cvičení
 4. Vztahy / Sociální život – teorie + praktické cvičení
 5. Secondary Food – princip bioindividuality, výživové teorie + praktické cvičení
 6. Diskuze

PharmDr. Jana Spurná

Lektor: PharmDr. Jana Spurná vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, kterou zakončila rigorózní zkouškou v oboru Klinická farmacie. Během rodičovské dovolené se dva roky věnovala studiu homeopatie, výživovému poradenství, studiu jógy a Pilatesu. Po jejím ukončení založila a deset let vedla Studio Namaste v Praze, kde organizovala a vedla lekce jógy, Pilatesu a dalších cvičení ve stylu body & mind. Studio se postupně rozrostlo až na deset instruktorek a časem k němu přibylo ještě menší studio s Pilates stroji. Po úspěšném prodeji většího studia Jana vystudovala Health Coaching u Institute of Integrative Nutrition, který sídlí v New Yorku, a založila svoje druhé studio Balanced.JanaSpurna. Kromě Pilatesu a health coachingu je Jana také lektorkou jógy, zejména powerjógy, hatha jógy a vinyasa flow jógy, kterou učí jak dospělé, tak i dospívající na mezinárodní škole. Jana se velmi zajímá o zdravý životní styl a prevenci onemocnění, fascinuje ji dokonalost a fungování lidského těla, jehož studiu se věnuje již více než 25 let.

V rámci workshopu účastníci obdrží studijní skripta.

Zpětná vazba účastníků workshopu z minulých ročníků:

Seminář mě velice obohatil. Uvědomila jsem si díky němu, co vse potřebuji dělat pro sebe a v jakých všech oblastech. Zároveň jak více mohu pomoci nebo pochopit své klienty. O lektorce ani nemluvím. Je to Žena s obrovským Ž a pro mě obrovským vzorem! Děkuji za úžasné dva dny. Velmi velmi jsem za to vděčná a Vaše další kurzy budu ráda využívat. ZE SRDCE DĚKUJI všem, kteří tohle vše vymysleli, zorganizovali, odprednaseli a každé osobě, která byla součástí. Přeji Vám krásné dny a mnoho zájemců o studium/kurzy.Diana B.

Paní doktorka Spurná je velmi sympatická, milá a “lidská” a přesně takový je i její výklad. Celý seminář utekl velmi rychle a pocit po něm byl asi takový, jako když si skvěle popovídáte s nejlepší kamarádkou a zároveň Vás někdo nabije velkým množstvím pozitivní energie, optimismu a naděje. Ke skriptům ze semináře a svým poznámkám se budu ještě dlouho vracet :)” . Veronika P.

Seminář byl velmi příjemný, atmosféra a lektorka skvělé, podané informace mi hlavně pomohly srovnat si celou problematiku v hlavě a dodaly chuť pokračovat ve studiu coachingu dál.” Martina Š.


Workshop je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování workshopu účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno absolvovat v prvním ročníku. Seminář se vám započítá do studia jako 15 hodin kontaktní výuky.

Cena5 490 Kč / 244 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.


Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.


Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Líbí se Vám tento seminář?

Vaše dotazy rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.