Funkční potraviny – nezbytná součást moderní výživy

Neděle 22. 1. 2023 9:00 – 16:00 hod (12:00 – 13:00 – přestávka na oběd)

Funkční potraviny nám poskytují léčebný benefit nad rámec své základní nutriční hodnoty a pozitivně ovlivňují naše zdraví. Každá taková potravina má určitou „funkční složku“, která je našemu zdraví prospěšná – probiotické kultury, prebiotika, rostlinné stanoly a steroly, flavonoidy, enzymy či významné množství určitých vitaminů či minerálů.

V tomto jednodenním semináři se naučíte, jaké funkční složky dané potraviny obsahují, jaké je jejich působení a jak a proč je zařadit do svého jídelníčku pravidelněji, aby obohatily a upevnily Vaše zdraví.

Všichni účastníci obdrží skripta a součastí semináře bude ochutnávka funkčních potravin.

V dopoledním i odpoledním bloku budeme dělat krátké přestávky dle potřeby.

Mgr. Pavla Hájková

Lektor:  Mgr. Pavla Hájková – vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a mezinárodní rozvojová studia na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde poté tři roky pokračovala v doktorském studiu se zaměřením na výživu a přírodní medicínu v tzv. rozvojových zemích. Její pohled na výživu a zdraví člověka formovaly pracovní pobyty v jižní Francii a v západoafrické Ghaně, kde se podílela na projektech komunitního rozvoje. Zájem o přírodní medicínu a celostní přístup ke zdraví ji přivedl do Školy klinické naturopatie v Praze, kde absolvovala obory klinická nutriční medicína a západní fytoterapie. Od roku 2015 vede na Uherskohradišťsku vlastní privátní praxi Přirozeně ke zdraví (www.prirozenekezdravi.cz). Specializuje se zejména na výživový koučink, aplikaci léčebné výživy a individuální fytoterapie při zdravotních potížích a jako maminka tří malých dětí také na naturopatickou péči o matku a dítě. Věnuje se přednáškové činnosti a lektorství ve výživě a zdravém životním stylu a se Školou Klinické Naturopatie spolupracuje taktéž na psaní studijních skript.

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 


Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro všechny studenty oboru Klinická naturopatie. Doporučujeme absolvovat v 1. nebo 2.ročníku. Seminář se vám započítá do studia jako 6 hodin kontaktní výuky. 

Cena2 290 Kč / 107 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.


Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: V Praze (přesnou adresu obdrží účastníci emailem).

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.