Body-image: vztah k tělu a sebelaskavost

Neděle 19. 3. 2023 – 9:30 – 17:30 hod (12:30 -13:30 přestávka na oběd)

Celodenní seminář pro ženy formou osobního setkání.

Jaký je nejdůležitější vztah v našem životě? Vztah k sobě a ke svému tělu. Protože vztah k sobě ovlivňuje naši životní pohodu a vztahy s druhými. V tomto semináři budeme probouzet naši sebehodnotu a sebedůvěru. Prozkoumáme, co to je body-image a kdo ho tvoří.

Všichni známe zaručené recepty na tvarování těla… “jak se dostat do formy”, “jak zhubnout do plavek”, “jak vyrýsovat bicepsy a pekáč buchet.” Proč to děláme? Za čím se honíme? A jak vůbec o těle mluvit s ostatními i se sebou? A jak na vnitřního kritika, který nám často připomíná, jak jsme nemožné, nedostatečné a další nesmysly? V bezpečném ženském prostředí prozkoumáme, jaké vzorce nás ovlivňují. Proč a jak k sobě neuctivě mluvíme a co je vlastně za tím. Co vlastně potřebujeme? Budeme v sobě probouzet vnitřní, moudrý a laskavý hlas, svého vnitřního přítele. Vyměníme sebekritiku za sebeúctu. Vyměníme nedostatečnost za sebelaskavost. Jak? Prožitkovými cvičeními, diskusí, meditací a jemnou celé-tělo-probouzející jógou. 

Workshop je určen pro všechny ženy:

 • které si chtějí prohloubit přátelský vztah k sobě a tím i k druhým
 • které se chtějí vymanit společenským a mediálním tlakům na určitou formu postavy či trendu životního stylu
 • které chtějí v životě mít více času a energie na radosti, smysluplnou práci a péči o sebe, druhé a naši planetu
 • které chtějí podpořit své blízké či své klienty k laskavějšímu vztahu k tělu a k sobě, například v rámci prevence či podpory léčby poruch příjmu potravy, sebepoškozování či nízké sebeúcty

Co si z workshopu odnesete:

 • skripta v elektronické podobě
 • tahák jak konkrétně praktikovat laskavost k tělu každý den
 • tahák jak mluvit o těle se sebou, se svými blízkými a s klienty
 • audio nahrávku meditace
 • nastínění problematiky negativního body-image a proč s tělem často bojujeme
 • jak si uvědomit šikanu na základě tvaru těla a zdraví (body-shaming, healthism) a jak s ní pracovat
 • nastínění některých spouštěčů mentálních onemocnění jako jsou poruchy příjmu potravy, obezita, dysmorfobie
 • tipy, jak mluvit se svým vnitřním kritikem, se sebou, o sobě i o druhých
 • interaktivní workshop plný diskusí a cvičení

MÍSTO:

 • Jóga/fitness sál tenisového centra www.palaviznertennis.cz, Suttnerové 2, Praha 6
 • Sál je vybaven jógovými podložkami a dalšími pomůckami (pokud si chcete přinést svou oblíbenou jógamatku, tak můžete)
 • Sedět budeme na jógových podložkách a bolsterech na zemi
 • K dispozici bude čaj a voda, v recepci se dá koupit káva, nealko nápoje a drobné pamlsky.

Co s sebou:

 • Pohodlné oblečení, ve kterém můžete sedět na zemi a praktikovat jemnou nenáročnou jógu
 • Psací potřeby a vytištěná skripta, která Vám zašleme v pdf formátu několik dní před seminářem

PROGRAM:

 • 09.30 – 12.30 pozitivní a negativní body-image, vnitřní kritik, jak číst média
 • 12.30 – 13.30 oběd – všímavý piknik, všímavé jezení
 • 13.30 – 14.00 meditace a relaxace – laskavost a vděčnost k tělu
 • 14.00 – 17.00 probouzení laskavého hlasu, sebeúcta a sebedůvěra / jóga s laskavostí k tělu
 • 17.00 – 17.30 uzavření semináře

V dopoledním i odpoledním bloku budeme dělat krátké přestávky dle potřeby.

Jana Kyriakou

Lektor: Jana Kyriakou praktikuje a učí pohyb a práci s tělem i myslí více než 20 let. Pomáhá dospělým, dětem a mladistvým, aby se cítili ve svém těle doma, aby uměly pracovat se stresem a úzkostmi a aby žili naplno a s radostí. Je mezinárodně certifikovaná lektorka mindfulness, jógy a jógové psychologie, pilates, jógy smíchu, tance a programu Embody Love Movement© (ELM), zaměřujícího se na problematiku “body-image” a rozvoj sebelaskavosti. Misí programu ELM je i prevence a podpora při poruchách příjmu potravy, sebepoškozování a nízké sebeúctě. Jana je členkou týmu expertů v Národním ústavu duševního zdraví, kde pracuje na projektu zavedení psychosociální výchovy do českého školství. 

Všímavý oběd: K obědu přineste něco z domova ke sdílení se skupinou. Zkusíme si oběd sníst pomalu, potichu, všímavě a s vděčností. Místo uspěchanosti každodenního života, kdy si často k jídlu nesedneme a ani si nevšimneme, jak jídlo chutná, voní a vypadá. Často si ani nevšímáme, zda máme hlad nebo zda jsme již nasycení a jak jídlo vlastně působí na naše tělo či náladu. Tento všímavý piknik tedy bude praxí všímavého jezení. Není třeba nosit zbytečně velké množství jídla, neboť když zpomalíme, často toho sníme méně. Přineste nejlépe jídlo, které se vám zdá vyživující a podporuje laskavost a respekt k tělu. Praktické instrukce: Jídlo nejde ohřát, přineste tedy něco studeného a jednoduchého. Přineste si, prosím, i svou misku či talířek a příbor. Všímavý oběd nám zabere asi 30 min a zbývajících 30 min obědové pauzy budete mít k procházce či jinému odpočinutí si od workshopu.

Zpětná vazba od účastnic ONLINE workshopu BODY IMAGE z minulého ročníku:

“Workshop se mi moc líbil. Paní Jana má velmi uklidňující a příjemný hlas. Její empatický a respektující přístup je taky moc osvěžující, zvláště v této době. Určitě bych jakýkoli workshop s paní Janou doporučila všem, kdo mají chuť udělat si čas jen na sebe a opečovat se.” – Veronika P.

“Seminář byl skvělý, moc se mi líbil přístup lektorky a také její vhled do problematiky. Seminář bych určitě doporučila.” – Lucie H.

Workshop je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování workshopu účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena: 2 690 Kč / 124 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.

Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Pála Vízner Tenis, Suttnerové 841/2, 160 00 Praha 6. Tenisový klub se nachází v nádherném prostředí Šárky na Praze 6 v blízkosti metra Nádraží Veleslavín. Fitness sál o rozloze 100 m2. http://www.palaviznertennis.cz/

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 7 hodin kontaktní výuky. 

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.