WEBINÁŘ Testy Funkční medicíny: zaměřeno na GIT

Zdraví trávicího traktu je důležitým aspektem celkové vitality. Mezi jeho funkce nepatří jen trávení a vstřebávání živin, ale roli také hraje ve fungování imunitního, hormonálního a nervového systému či regulaci zánětlivosti organismu. Cílem tohoto webináře zaměřeného na problematiku gastrointestinálního traktu je představení testů běžně používaných v oblasti funkční medicíny a naturopatie při řešení zažívacích obtíží. Různé aspekty nedostatečnosti fungování trávicího traktu trápí čím dál více lidí. Chronické trávicí potíže mohou dlouhodobě nepříznivě ovlivňovat kvalitu našeho života a hledání jejich příčiny může být vyčerpávající proces. Právě správné testování a interpretace výsledků testů specifických pro gastrointestinálního zdraví umožňuje aplikovat přesný naturopatický protokol pro řešení skrytých příčin zdravotních obtíží. Použitím vhodného testu lze tyto nedostatky odhalit a doporučit individualizovaný stravovací plán. Účastník webináře se naučí orientovat v testech specifických pro zdraví trávicího traktu, jejich typech, aplikaci, a především interpretaci výsledků testů pro nastavení správného a přesného individuálního protokolu pro péči o zdraví klienta.

Program webináře:

1.část – patofyziologie gastrointestinálního traktu a jeho role ve zdraví člověka

2.část – testy FM

 • Rozbory střevního mikrobiomu (včetně bakteriální/parazitární osídlení, dysbióza, candida, H.p., …)
 • Propustnost střev (IPA, zonulin, beta-glukoridináza, dechový test)
 • Testy imunitně zprostředkovaných alergických reakcí IgE
 • Testy imunitně zprostředkovaných intolerančních reakcí IgG – přecitlivělosti/intolerance (potraviny, koření, plísně, …)
 • Specifické složky – lepek, gliadin, peptidy (mléko/lepek)
 • Genetika – HLA DQ2/DQ8/B27
 • Histamin – DAO

Vhled do přidružených testů – Nutrigenomické testování, Elementy – minerály, stopové prvky, Organické kyseliny – vitaminy, dysbióza

Vysvětlení problematiky:

 • nejvhodnějších vzorků (stolice, moč, krev, sliny, vlasy)
 • nejefektivnějšího testování (MALDI-TOF, PCR atd.)
 • metody analýzy vzorků
 • aplikace
 • analýza výsledků
 • kazuistiky

Celková délka nahrávky: 6 hodin

Upozornění: Škola Klinické Naturopatie cíleně nepropaguje specifickou laboratoř. Tento seminář je určen k seznámení se s běžnými testy nabízenými laboratořemi funkční medicíny celosvětově.  

Kateřina Boesenberg BHSc. ND

Lektor: Kateřina Boesenberg, ND je plně kvalifikovaná klinická naturopatka a nutriční terapeutka s více než 15 letou praxí v oboru a je zároveň ředitelkou Školy Klinické naturopatie. Specializuje se na problematiku gastrointestinálního a  imunitního a hormonálního zdraví. Od roku 2014 předsedá České naturopatické společnosti.V letech 2018 – 2020 předsedala Evropskému výboru Světové naturopatické federace (WNF). Věnuje se prohlubování spolupráce evropských naturopatických společností a zvyšování povědomí o naturopatii s důrazem na kvalitní vzdělávání a akreditaci terapeutů.

Úroveň: ***
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena4 490 Kč / 186 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.


Po vyplnění závazné objednávky obdržíte platební údaje a po připsání částky na náš účet Vám přístup k videozáznamu webináře včetně PPT prezentace nasdílíme emailem.

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento webinář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty 3. a 4. ročníku a absolventy. Webinář se Vám započítá do studia jako 8 hodin kontaktní výuky.

Líbí se Vám tento webinář? Mohl by Vás také zajímat webinář Testy Funkční medicíny: hormonální nerovnováha.

Vaše dotazy Vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz.