WEBINÁŘ Testy Funkční medicíny: Hormonální nerovnováha

Tento webinář seznámí účastníky s nejběžnějšími testy posuzujícími hormonální zdraví mužů a žen. Hormony jsou klíčovou součástí celkového zdraví člověka. Zajišťují komunikaci uvnitř organismu a dávají pokyny tkáním a orgánům. Ovlivňují všechny zásadní procesy v lidském těle, včetně růstu, metabolismu, menstruačního cyklu, reprodukce a psychického stavu. Přesné informace o hormonálním stavu získané z testů funkční medicíny umožňují zacílit na příčinu zdravotních potíží souvisejících s hormonálních nerovnováhou jako jsou např. hypo a hyperfunkce či záněty štítné žlázy, neplodnost, poruchy menstruačního cyklu, nespavost, únava a vyčerpání, deprese, vypadávání vlasů, ztráta svalové či kostní hmoty, erektilní dysfunkce, obtíže se shazováním či přibíráním váhy a další.

Účastníci tohoto webináře se naučí orientovat ve funkčních testech hormonálního zdraví, jejich typech, aplikaci, a především interpretaci výsledků testů pro nastavení správného a přesného individuálního protokolu pro péči o zdraví klienta.

Probíraná problematika bude zahrnovat hormony nadledvin, štítné žlázy a pohlavní hormony.

Jednotlivé oblasti:

  • typy a metody testování
  • aplikace testů
  • analýza
  • oblasti nerovnováhy
  • nejvhodnější vzorky (krev, sliny, moč)

Celková délka nahrávky: 4 hod a 30 min

Kateřina Boesenberg BHSc. ND

Lektor: Kateřina Boesenberg, ND je plně kvalifikovaná klinická naturopatka a nutriční terapeutka s více než 15 letou praxí v oboru a je zároveň ředitelkou Školy Klinické naturopatie. Specializuje se na problematiku gastrointestinálního a  imunitního a hormonálního zdraví. Od roku 2014 předsedá České naturopatické společnosti. V letech 2018 – 2020 předsedala Evropskému výboru Světové naturopatické federace (WNF). Věnuje se prohlubování spolupráce evropských naturopatických společností a zvyšování povědomí o naturopatii s důrazem na kvalitní vzdělávání a akreditaci terapeutů.

Úroveň: ***
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena4 490 Kč / 186 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.


Po vyplnění závazné objednávky obdržíte platební údaje a po připsání částky na náš účet Vám přístup k videozáznamu webináře včetně PPT prezentace nasdílíme emailem.

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento webinář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty 3. a 4. ročníku a absolventy. Webinář se Vám započítá do studia jako 6 hodin kontaktní výuky.

Líbí se Vám tento webinář? Mohl by Vás také zajímat náš další webinář: Testy Funkční medicíny: zaměřeno na GIT.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz