Zdraví s netoxickou péčí I.

Neděle 25. 10. 2020 10:00 – 18:00 hod (13:00 – 14:00 přestávka na oběd)

Seminář vás seznámí s hlavními okruhy non toxic filozofie, která se zaměřuje zejména na eliminaci škodlivé chemie v domácnosti, v péči o pokožku a v produktech běžné péče. Přinese vám cenné rady a tipy, jak zavést non toxic péči do praxe. Non toxic se orientuje primárně na využití dostupných přírodních zdrojů a alternativ škodlivé chemie a non toxic filozofie je úzce propojena s ekologií a udržitelností materiálů. Tento životní styl nás učí orientovat se ve složení produktů a materiálů a nabízí návod, jak přemíru těch nepřijatelných nebo sporných produktů nahradit. Nabádá a učí, jak se nenechat nachytat líbivým marketingem o „přírodní péči“, kterou se často zaštiťují prodejci a výrobci, jejichž produkty ale vůbec neodpovídají parametrům skutečně bezpečného složení, pouze využívají tzv. greenwashing. Non toxic péče je mimořádně vhodná pro terapii a prevenci kožních onemocnění, zejména kontaktních dermatitid, atopií a alergií, ale je také základním pilířem v terapii onemocnění onkologických, imunitních a endokrinních.

Každý účastník semináře obdrží praktický NON TOXIC dárek.

Program:

  • Seznámení s non toxic filozofií  proč mít non toxic domácnost a péči
  • Základy orientace ve složkách, příklady a orientace v certifikátech
  • Péče o pokožku, vlasy a tělo
  • Praní a úklid
  • Textil a interiér
  • Workshop: pleťová péče a dekorativní kosmetika, testování produktů a líčení
  • Péče o pokožku, vlasy a tělo

Během semináře budeme dělat krátké přestávky dle potřeby.

Pavla Pavlištová

Lektor: Pavla Pavlištová patří k předním představitelům teamu non toxic velké fb skupiny Svět non toxic, která jako jedna z prvních vytvořila platformu a komunitu pro lidi s kontaktní dermatitidou a kožními nemocemi. Pavla je zároveň předsedkyní stejnojmenného spolku Svět non toxic, z.s. jehož cílem je rozšíření povědomí o non toxic problematice nejen mezi zájemce sdružující se na internetu, ale též mezi širokou veřejnost. Spolek pořádá pravidelná setkání, přednášky a workshopy. Pavla se také podílí na natáčení edukačních videí pro YT kanál Svět non toxic a organizuje akce spolku. Sama také aktivně přednáší v rámci pozvání dalších subjektů a spřátelených organizací. Pavla se dále na skupině podílí na tvorbě souborů, zaměřuje se na složení, suplementaci, ekzémy a imunitu. V těchto oblastech může promítnout své dlouholeté praktické zkušenosti. K problematice non toxic se dostala kvůli svým zdravotním problémům, v 25 letech jí byla diagnostikována endometrióza, kterou lékaři léčili konvenčně, zejména silnou hormonálně syntetickou léčbou. Terapie takto vedená jí však způsobila vážné zdravotní problémy. K přetrvávajícím potížím spojeným s endometriózou se postupně přidala narušená imunita, opakované záněty, infekce, kožní kontaktní reakce, ekzémy. Vypozorovala, že na mnoho chemických látek reaguje silným podrážděním a konvenční léčba nemá žádný efekt. Po těchto peripetiích si Pavla uvědomila, že standartní léčbu již nechce dále následovat a vydala se na cestu samoléčby. Postupně si nejen sama na sobě ověřila, že k terapii je nutno přistupovat celostně. Na své cestě a pátrání se dostala k myšlence non toxic a připojila se k tehdy rozvíjející se komunitě pacientů a lidí, které problematika zajímala. Již během prvního roku na skupině non toxic se Pavla zcela zbavila ekzému, vypozorovala reakce na některé chemické látky, pustila se do kompletní změny domácnosti a péče v duchu filozofie non toxic. Po dvou letech non toxic péče začaly mizet i symptomy spojené s endometriózou a narušenou imunitou, z těchto se postupně zcela vyléčila. Mezitím již Pavla působila jako admin v teamu non toxic a rozhodla se věnovat mnoho svého času také pomoci ostatním členům skupiny a dalším zájemcům z řad veřejnosti. V pracovním životě funguje již od r.1999 jako OSVČ, mnoho let se také aktivně zajímá o alternativní terapie, cvičí jógu a věnuje se charitativním projektům.

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

AKCE: Přijďte na seminář ve dvou a oba získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře pro všechny obory. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 7 hodin kontaktní výuky.

Cena: 2 990 Kč
Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: 1. VOX a.s. | Senovážné náměstí 978/23 |110 00 Praha 1 – Nové Město


Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz. Líbí se vám tento seminář ? Mohl by vás také zajímat: Základní kurz Aromaterapie.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.