Základní kurz aromaterapie – certifikováno AČA

Sobota – 20. 2. 2021 – 9:00 – 18:00 (přestávka na oběd 12:30-13:30)
Neděle – 21. 2. 2021 – 9:00 – 17:00 (přestávka na oběd 12:30-13:30)

Základní kurz aromaterapie poskytuje komplexní informace o aromaterapii a plně uvede účastníky do světa esenciálních olejů, jejich bezpečného a správného používání. Tyto voňavé koncentrované výtažky z rostlin můžeme hojně využívat pro podporu svého zdraví, pěstění krásy a pro celkové zkvalitnění prostředí, ve kterém žijeme, i pro další různé oblasti našeho života. Informace a znalosti z tohoto kurzu jsou vhodné jak pro osobní rozvoj, tak např. pro další rozvinutí své profesní praxe  – kurz ozřejmí důležité principy aromaterapie, které jsou pak jednoduše aplikovatelné všude, kde je chceme použít – nejen v domácím prostředí, vždy pro jednoduchou pomoc sobě a svým nejbližším, ale jsou dále využitelné zejména v oborech péče a práce s klienty různých věkových kategorií a v různých prostředích (např. masáže, kosmetika a příbuzné obory, péče o děti, dospělé či seniory, wellness provozy atp.)

Základní dvoudenní kurz aromaterapie akreditovaný Asociací českých aromaterapeutů. Po absolvování celého semináře (sobota a neděle) účastníci obdrží certifikát Asociace českých aromaterapeutů.

Náplň kurzu: 

 • historie a charakter aromaterapie
 • co jsou éterické oleje, z čeho a jakým způsobem se získávají
 • použití a aplikace éterických olejů (inhalace, rozprašovače, koupele, obklady, vykuřovadla, masti, kosmetika…), vše s praktickými ukázkami
 • kvalita éterických olejů
 • podrobné seznámení se s účinky 30 éterických olejů, které budete zkoumat čichem
 • kontraindikace
 • seznámení se základní řadou rostlinných olejů, které jsou důležitou součástí aromaterapie, včetně možnosti ochutnat, ohmatat i očichat charakter olejů
 • vytvoření vlastních preparátů – každý si vytvoří svůj krém a svůj olej podle konkrétních obtíží či jen pro radost a pohodu
 • praktická ukázka holistické aromamasáže

Co si účastníci kurzu odnesou ?

 • skripta s probíranými informacemi
 • ucelené vědomosti a informace o esenciálních olejích, jejich bezpečném používání, možných aplikacích pro konkrétní účely, vše doplněno praktickými poznatky a ukázkami
 • vlastnoručně namíchaný aroma-preparát na základě získaných poznatků z kurzu
 • certifikát o absolvování základního kurzu vystavený Asociací českých aromaterapeutů (AČA)
Michaela Fučíková

Lektor: Michaela Fučíková – absolventka  Institutu aromaterapie v Praze (2011). Ve své aromaterapeutické praxi se vedle individuální péče o klienty věnuji také práci se širší veřejností – přednáším a pořádám workshopy a semináře o éterických olejích, jejich praktickém využití, významu a přínosu pro náš každodenní život. Jsem akreditovanou lektorkou Asociace českých aromaterapeutů pro Základní kurz aromaterapie, který své absolventy uceleně uvádí do světa aromatických bylin a éterických olejů, na Institutu aromaterapie v Praze vyučuji budoucí aromaterapeuty.  Souběžně se jako poradce věnuji tématu zdravého bydlení a harmonizace prostoru – stejně jako aromaterapie, ve svých základních principech i v zaměření směřují k základnímu cíli – nalézání rovnováhy a zdraví.

Zpětná vazba od účastníků semináře z minulých ročníků:

“Školitelka byla profesionální, měla široké znalosti a seminář byl velmi přínosný. Mám díky němu základní povědomí o aromaterapii s mnoha praktickými poznatky.” – Barbora U.

“Děkuji za zprostředkování skvělého kurzu. S aromaterapií jsem už do jisté míry (v rámci vlastních self-experimentů a individuálního vzdělávání) seznámena byla a hledala jsem cestu, jak si celé téma ucelit, zajistit základy pro bezpečnou praxi (v rámci mého komplexního přístupu), získat vodítka k dalším informačním zdrojům apod. To vše a vlastně i mnohem více jsem získala. Lektorka byla výborná, neskutečně zkušená a “nadupaná” informacemi, velmi mě potěšilo její propojení aromaterapie s tradiční čínskou medicínou, osobně mi to je velmi blízké a hodně mi to pomůže v osobním propojování dalších oborů, což je mou zálibou a filosofií.” – Jana R.

“Skvelá lektorka, odborníčka v svojej oblasti, efektívne zvládnutý víkend, načerpala som obrovské množstvo vedomostí využitelných v praxi.” – Zuzana H.

“Seminář splnil má očekávání, považuji ho za velmi hodnotný. Získala jsem poměrně ucelený přehled o tom, jak aromaterapeutické přípravky používat a kde jsem dosud chybovala. Lektorka paní Fučíková na mne celý víkend působila vstřícným a milým dojmem, má nejen rozsáhlé znalosti a zkušenosti z oboru, ale umí je také kvalitně předávat. Příjemnou součástí semináře byla dobře obsahově i graficky zvládnutá skripta, která nám paní lektorka doplnila ještě spoustou dalších užitečných informací. Celou atmosféru příjemně doladily konkrétní voňavé vzorky esenciálních olejů, ukázka aromaterapeutické masáže a závěrečné míchání krému a aromaoleje, kde jsme si mohly prakticky nově získané vědomosti hned vyzkoušet. Tento seminář bych rozhodně doporučila každému, koho aromaterapie zajímá.” – Monika Klára B.

“Kurz splnil má očekávání, všechny esence jsme si mohli očichat, namíchat vlastní masážní olej a krém, které úžasně voní. Lektorka je opravdový profesionál, do přednášení vložila hodně energie se snahou předat maximum informací. Díky moc.” – Eva P.

“Dobrý den, kurz aromaterapie byl jedním slovem skvělý! Perfektní struktura obsahu, názorné ukázky, seznámení s probíranými esenciálními oleji. Úžasná byla i ukázka aromaterapeutické masáže. Paní Fučíková byla výborným přednášejícím, celou dobu velmi příjemná a profesionální, otevřená všem našim otázkám. Nemám jedinou výtku a moc děkuji za možnost se kurzu zúčastnit.” Nikola L.

AKCE: Přijďte na seminář ve dvou a oba získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena: 4 490 Kč
Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Informace pro studenty Školy KN: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 15 hodin kontaktní výuky.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Líbí se vám tento seminář ? Mohli by vás také zajímat Health Coaching nebo Body image.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.