Testy Funkční medicíny: zaměřeno na GIT

Sobota 5. 9. 2020 – 9:00 – 18:00 hod (12:30 -13:30 přestávka na oběd)

Zdraví trávicího traktu je důležitým aspektem celkové vitality. Mezi jeho funkce nepatří jen trávení a vstřebávání živin, ale roli také hraje ve fungování imunitního, hormonálního a nervového systému či regulaci zánětlivosti organismu. Cílem tohoto jednodenního semináře zaměřeného na problematiku gastrointestinálního traktu je představení testů běžně používaných v oblasti funkční medicíny a naturopatie při řešení zažívacích obtíží. Různé aspekty nedostatečnosti fungování trávicího traktu trápí čím dál více lidí. Chronické trávicí potíže mohou dlouhodobě nepříznivě ovlivňovat kvalitu našeho života a hledání jejich příčiny může být vyčerpávající proces. Právě správné testování a interpretace výsledků testů specifických pro gastrointestinálního zdraví umožňuje aplikovat přesný naturopatický protokol pro řešení skrytých příčin zdravotních obtíží. Použitím vhodného testu lze tyto nedostatky odhalit a doporučit individualizovaný stravovací plán. Účastníci semináře se naučí orientovat v testech specifických pro zdraví trávicího traktu, jejich typech, aplikaci, a především interpretaci výsledků testů pro nastavení správného a přesného individuálního protokolu pro péči o zdraví klienta.
Součástí semináře jsou i kazuistiky, na kterých si účastníci nově získané znalosti osvojí pro následné využití ve vlastní praxi.

Probírané testy:

  • rozbory střevního mikrobiomu (analýza zdraví tenkého a tlustého střeva, zažívání, rozklad, vstřebávání živin, analýza bakteriálního, kvasinkového, parazitálního osídlení, GI mapping, hodnoty červených a bílých krvinek, přítomnost zánětlivých markerů – laktorefin, kalprotektin, lysozym, hlen, sIga, pH, mastných kyselin s krátkým řetězcem a další)
  • testy imunitně zprostředkovaných alergických reakcí (IgE)
  • testy imunitně zprostředkovaných intolerančních reakcí (IgG)
  • testy propustnosti střev a žaludku (IPA, zonulin)

Vysvětlení problematiky:

  • nejvhodnějších vzorků (stolice, moč, krev, sliny, vlasy)
  • nejefektivnějšího testování (MALDI-TOF, PCR atd..)
  • metody analýzy vzorků
  • aplikace
  • analýza výsledků
  • kazuistiky

Upozornění: Škola Klinické Naturopatie cíleně nepropaguje specifickou laboratoř. Tento seminář je určen k seznámení se s běžnými testy nabízenými laboratořemi funkční medicíny celosvětově.  

Kateřina Boesenberg ND

Lektor: Kateřina Boesenberg, ND je plně kvalifikovaná klinická naturopatka a nutriční terapeutka s více než 15 letou praxí v oboru a je zároveň ředitelkou Školy Klinické naturopatie. Specializuje se na problematiku gastrointestinálního a  imunitního a hormonálního zdraví. Od roku 2014 předsedá České naturopatické společnosti. V letech 2018 – 2020 předsedala Evropskému výboru Světové naturopatické federace (WNF). Věnuje se prohlubování spolupráce evropských naturopatických společností a zvyšování povědomí o naturopatii s důrazem na kvalitní vzdělávání a akreditaci terapeutů.

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

AKCE: Přijďte na seminář ve dvou a oba získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: ***
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena: 3 490 Kč
Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty 3. a 4. ročníku a absolventy. Seminář se vám započítá do studia jako 8 hodin kontaktní výuky.

Líbí se vám tento seminář? Mohli by vás také zajímat naše další skvělé semináře: Testy Funkční medicíny – hormonální nerovnováha a Klinická diagnostika.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.