Léčebné koření ve vaší kuchyni

Neděle 24. 1. 2021 9:00 – 16:15 hod (12:00 – 13:15 – přestávka na oběd)

Chcete znát dávnověké tajemství zdolání nemocí? Je to strava bohatá na celistvé potraviny – a také bohatá na koření. Vědecké výzkumy po celém světě spojují koření s prevencí a řešením více než 150 různých zdravotních problémů, včetně kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny, diabetu 2. typu a Alzheimerovy choroby. Koření má významnou léčivou sílu, protože je velmi bohatým zdrojem rostlinných látek, které bojují proti oxidaci a zánětu – dvěma procesům skrytým za většinou chronických onemocnění. Aby bylo koření v boji proti civilizačním chorobám účinné, je potřeba, aby představovalo alespoň 5 % našeho jídelníčku každý den.

Na tomto provoněném semináři se seznámíte s léčivými účinky více než 20 běžně používaných českých i exotických koření, dozvíte se, jak do svého jídelníčku zařadit více koření, jak jej vhodně kombinovat s potravinami a také Vás čeká okořeněná ochutnávka.

Jitka Matoušová

Lektor: Jitka Matoušová – „Od dětství mě fascinovala příroda. Ráda jsem pozorovala různé rostliny a živočichy i jejich vzájemné vztahy. V nejbližší rodině jsem se setkala s různými vážnými nemocemi, a tak jsem svou pozornost zaměřila především na léčivé rostliny. Volba oboru, ve kterém bych se ráda pohybovala, byla jasná. Vystudovala jsem střední školu obor Farmaceutický laborant v Kolíně a následně si po pár letech udělala v Brně i atestaci v oboru Lékárenství. V Hradci Králové jsem pak měla možnost studovat jednoletý obor Léčivé rostliny. Ve svém oboru jsem chtěla získat co nejvíce informací, a proto jsem pracovala v různých typech lékáren (od soukromé malé lékárny, přes lékárnu polikliniky až po nemocniční lékárnu). Několik let jsem pracovala ve firmě zabývající se výrobou a marketingem doplňků stravy a v obchodu se zdravou výživou, abych poznala i jejich pozadí. I když jsem získala ve svém oboru poměrně mnoho informací a znalostí, přestal mě tento obor naplňovat. Chyběl v něm „člověk“. Shodou okolností a kvůli svým zdravotním obtížím jsem se před pár lety částečně odklonila od původního oboru a začala se kromě léčivých rostlin a zdravé výživy věnovat částečně i psychologii. Před časem jsem vystudovala obor Klinické naturopatie, kterému se věnuji dodnes. Ve své poradně se zaměřuji především na onemocnění lymfatického systému a kůže. “

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

AKCE: Přijďte na seminář ve dvou a oba získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 


Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro obor Klinická naturopatie. Doporučeno pro studenty 1. a 2. ročníku. Seminář se vám započítá do studia jako 6 hodin kontaktní výuky. 

Cena: 2 490 Kč
Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 


Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz .

Líbí se vám tento seminář ? Mohli by vás také zajímat: Funkční potraviny – nezbytná součást moderní výživy.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.