Klinická diagnostika

Sobota 3. 10. 2020 – 10:00 – 17:00 hod (13:00 -14:00 přestávka na oběd)

Klinická diagnostika je praktický seminář, jehož cílem je seznámit účastníky nejen s antropometrickou diagnostikou běžně používanou v klinické praxi naturopatů a praktiků funkční medicíny. Správná diagnostika a odebrání přesné anamnézy klienta je základem pro následnou péči a vypracování protokolu a naturopatického postupu na míru a pomáhá terapeutovi včas odhalit skryté obtíže. Diagnostika umožňuje detailně zhodnotit aktuální stav klienta a pozorovat jeho změny mezi jednotlivými konzultacemi a vývoj jeho stavu v závislosti na aplikaci naturopatického protokolu. Tento seminář se věnuje teorii i praxi přesné diagnostiky, účastníci všechny úkony klinické diagnostiky trénují ve skupinách pod vedením a dohledem lektora.

Znalosti a dovednosti získané na tomto semináři jsou nedílnou součástí moderní praxe nejen pro naturopaty, ale i pro nutriční terapeuty, výživové poradce a zdravotnické profese. Pro získání komplexních znalostí z oblasti diagnostiky doporučujeme zájemcům absolvovat i volně navazující seminář Pohledová diagnostika v praxi.

Náplň semináře:

  • měření a význam váhy, výšky
  • měření a význam BMI
  • měření a význam obvodu pasu/boků
  • měření a význam oxymetrie (klidová, pohyb, polykání)
  • měření tlaku
  • měření pulsu
  • měření a význam bioimpedace
  • periferní smysly (chůze, monofilamentový test)
  • svalová síla (sezení, stoj, chůze)

V dopoledním i odpoledním bloku budeme dělat krátké přestávky dle potřeby.

Kateřina Boesenberg ND

Lektor: Kateřina Boesenberg, ND je plně kvalifikovaná klinická naturopatka a nutriční terapeutka s více než 15 letou praxí v oboru a je zároveň ředitelkou Školy Klinické naturopatie. Specializuje se na problematiku gastrointestinálního a  imunitního a hormonálního zdraví. Od roku 2014 předsedá České naturopatické společnosti. V letech 2018 – 2020 předsedala Evropskému výboru Světové naturopatické federace (WNF). Věnuje se prohlubování spolupráce evropských naturopatických společností a zvyšování povědomí o naturopatii s důrazem na kvalitní vzdělávání a akreditaci terapeutů.

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

AKCE: Přijďte na seminář ve dvou a oba získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: **
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena: 3 490 Kč
Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro obor Klinická naturopatie. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se Vám započítá do studia jako 6 hodin kontaktní výuky.

Líbí se vám tento seminář? Mohli by vás také zajímat naše další skvělé semináře: Zdraví s netoxickou péčí I. a Health Coaching.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.