Úzkosti, panické záchvaty a stres očima mindfulness

Neděle 28. 3. 2021 – 9:30 – 17:00 hod (12:30 -13:30 přestávka na oběd)

Konkrétní a ověřené tipy a triky na rychlé zklidnění akutního stresu i dlouhodobá péče o trvalejší klid.

Stres a obavy jsou normální součást života a ve své podstatě jsou naším pozitivním ochranným mechanismem. V současné uspěchané a nejisté době se však stres hromadí a projevuje se různými ohromujícími úzkostmi, fyzickými bolestmi, hormonálními potížemi či záněty. Kromě fyzického zdraví, úzkosti a panické záchvaty také komplikují náš společenský i pracovní život, ovlivňují naše sebevědomí a radost ze života. V tomto celodenním workshopu nahlédneme krátce do příčin úzkostí a do jejich fyziologie – tj. co se děje v těle a v nervovém systému. A hlavně si vyzkoušíme ověřené a konkrétní metody z praxe jógy a mindfulness, které fungují:

  • jak k rychlému zklidnění akutního stresu (před zkouškou, v konfliktu, v panickém záchvatu atp.)
  • tak k dlouhodobé péči o nervový systém a trvalejší klid (jak posilovat odolnost nervového systému, sebedůvěru, sebevědomí a životní pohodu)

Jóga a mindfulness nejsou zázračnou pilulkou, tisíce vědeckých studií však potvrdilo jejich pozitivní účinky nejen z pohledu individuálního zdraví, ale i z celkového pohledu na životní styl jednotlivce i společnosti. Jak říká mnoho odborníků – moderní deprese a úzkosti jsou formou odpojení. Záměrem workshopu je tedy nejen nabídnout informace a nástroje k práci s úzkostmi, ale zároveň i příjemný čas pro sebepéči, spojení se se sebou, se svými zdroji vnitřního klidu a s podobně naladěnými lidmi. Součástí workshopu bude i jemná jóga. Doporučujeme pohodlné oblečení. Všechny pomůcky budou k dispozici na místě. 

PROGRAM:

  • Dopolední blok: 9.30 – 12.30
  • 12.30 – 13.30 oběd – všímavý piknik, všímavé jezení
  • Odpolední blok: 13.30 – 17.00

V dopoledním i odpoledním bloku budeme dělat přestávky.

Všímavý oběd: K obědu přineste něco z domova ke sdílení se skupinou. Zkusíme si oběd sníst pomalu, potichu, všímavě a s vděčností. Místo uspěchanosti každodenního života, kdy si často k jídlu nesedneme a ani si nevšimneme, jak jídlo chutná, voní a vypadá. Často si ani nevšímáme, zda máme hlad nebo zda jsme již nasycení a jak jídlo vlastně působí na naše tělo či náladu. Tento všímavý piknik tedy bude praxí všímavého jezení. Není třeba nosit zbytečně velké množství jídla, neboť když zpomalíme, často toho sníme méně. Přineste nejlépe jídlo, které se vám zdá vyživující a podporuje laskavost a respekt k tělu. Praktické instrukce: Jídlo nelze ohřát, přineste tedy něco studeného a jednoduchého (třeba nakrájenou zeleninu, ovoce, sýry, pečivo, pomazánku, něco sladkého apod.). Přineste si, prosím, i svou misku či talířek a příbor.

Jana Kyriakou

Lektor: Jana Kyriakou praktikuje a učí pohyb a práci s tělem i myslí více než 20 let. Pomáhá dospělým, dětem a mladistvým, aby se cítili ve svém těle doma, aby uměly pracovat se stresem a úzkostmi a aby žili naplno a s radostí. Je mezinárodně certifikovaná lektorka mindfulness, jógy a jógové psychologie, pilates, jógy smíchu, tance a programu Embody Love Movement© (ELM), zaměřujícího se na problematiku “body-image” a rozvoj sebelaskavosti. Misí programu ELM je i prevence a podpora při poruchách příjmu potravy, sebepoškozování a nízké sebeúctě. Jana je členkou týmu expertů v Národním ústavu duševního zdraví, kde pracuje na projektu zavedení psychosociální výchovy do českého školství. 

Workshop je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování workshopu účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

AKCE: Přijďte na seminář/workshop ve dvou a oba získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena2 490 Kč / 108 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.


Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Pála Vízner Tenis, Suttnerové 841/2, 160 00 Praha 6. Tenisový klub se nachází v nádherném prostředí Šárky na Praze 6 v blízkosti metra Nádraží Veleslavín. Fitness sál o rozloze 100 m2. http://www.palaviznertennis.cz/

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 7 hodin kontaktní výuky. 

Líbí se vám tento workshop? Mohl by vás také zajímat náš další workshop Health coaching.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.