Health coaching

Sobota 21. 8. 2021 –  9:00 – 18:00 (přestávka na oběd 13:00 – 14:15)
Neděle 22. 8. 2021 – 9:00 – 17:00 (přestávka na oběd 12:30 – 13:45)

Workshop Health coachingu Vám otevře cestu ke komplexní péči o své zdraví, rovnováhu a vitalitu. Health coaching se věnuje zásadním oblastem našeho života, tzv. primary food (spiritualita, kreativita, kariéra, radost, osobní finance, domácí prostředí, fyzická aktivita a vztahy), jejichž často opomíjená rovnováha je nedílnou součástí pevného zdraví. Ty jsou pak rozvíjeny prací na tzv. secondary food (bioindividualita a výživa těla).

Health coach je průvodce klienta na jeho cestě ke zdraví, štěstí a naplno prožitému životu pomocí změn v jeho životním stylu a výživě. Poskytuje mu podporu, povzbuzení a inspiraci na základě jeho aktuálních potřeb.

Pocit plného zdraví nespočívá “pouze” ve způsobu stravování a cvičení. Vyžaduje vybalancování mnoha dalších aspektů života, které vyživují tělo, mysl a ducha, např.:

 • vztahů, které Vás naplňují a povznášejí
 • výživově hodnotného jídla, které tělo nabíjí a poskytuje mu energii
 • fyzické aktivity, která udržuje tělo aktivní a odolné
 • spirituality, která pohladí a potěší duši
 • kariéry, která Vás motivuje a inspiruje
 • domácího prostředí, ve kterém se cítíte vítáni a uvolněně
 • kreativity, která Vám skrze proces tvoření přinese pocit radosti a naplnění atd.

Health coach pomáhá klientům udělat pozitivní a trvající změny vedoucí ke zdraví. Kouč provází klienta procesem vytvoření si zdravého nastavení mysli a návyků a podporuje je na každém kroku jejich cesty, dokud nedosáhnou svého cíle.

Health coaching pomáhá s(e):

 • stres managementem
 • problémy se spánkem
 • péčí o sebe sama (self-care)
 • úpravou hmotnosti
 • vyvážením náročného rozvrhu a času na odpočinek
 • různými zdravotními potížemi ovlivnitelnými životním stylem
 • změnami stravování a životního stylu atd.

PROGRAM:

Sobota (před obědem):

 1. Úvod do health coachingu: co to je, styl práce s klientem, 6 měsíční program, základní principy
 2. Náplň praxe health kouče
 3. Úvodní konzultace (health history)
 4. Kruh života (Circle of Life) – teorie + praktické cvičení
 5. Koncept Primary food – představení, co tam patří
 6. Koncept Secondary Food

Sobota (po obědě) – Primary Food:

 1. Spiritualita – teorie + praktické cvičení
 2. Kreativitia – teorie + praktické cvičení
 3. Kariéra – teorie + praktické cvičení
 4. Radost – teorie + praktické cvičení
 5. Diskuze

Neděle (Primary Food pokračování):

 1. Osobní finance – teorie + praktické cvičení
 2. Domácí prostředí – teorie + praktické cvičení
 3. Fyzická aktivita – teorie + praktické cvičení
 4. Vztahy / Sociální život – teorie + praktické cvičení
 5. Secondary Food – princip bioindividuality, výživové teorie + praktické cvičení
 6. Diskuze

PharmDr. Jana Spurná

Lektor: PharmDr. Jana Spurná vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, kterou zakončila rigorózní zkouškou v oboru Klinická farmacie. Během rodičovské dovolené se dva roky věnovala studiu homeopatie, výživovému poradenství, studiu jógy a Pilatesu. Po jejím ukončení založila a deset let vedla Studio Namaste v Praze, kde organizovala a vedla lekce jógy, Pilatesu a dalších cvičení ve stylu body & mind. Studio se postupně rozrostlo až na deset instruktorek a časem k němu přibylo ještě menší studio s Pilates stroji. Po úspěšném prodeji většího studia Jana vystudovala Health Coaching u Institute of Integrative Nutrition, který sídlí v New Yorku a založila svoje druhé studio Balanced.JanaSpurna. Kromě Pilatesu a health coachingu je Jana také lektorkou jógy, zejména powerjógy, hatha jógy a vinyasa flow jógy, kterou učí jak dospělé, tak i dospívající na mezinárodní škole. Jana se velmi zajímá o zdravý životní styl a prevenci onemocnění, fascinuje ji dokonalost a fungování lidského těla, jehož studiu se věnuje již více než 25 let.

V rámci workshopu účastníci obdrží studijní skripta.

Workshop je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování workshopu účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

AKCE: Přijďte na seminář ve dvou a oba/obě získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky obě přihlašované osoby vyplní jméno druhé osoby a informaci, že se přihlašují spolu. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena5 500 Kč / 226 €* včetně DPH.
* úhradu je možné provést pouze v českých korunách nebo eurech, cena v eurech zahrnuje kurzový rozdíl a poplatek za převod měny.

Přihlášky na seminář se uzavírají dva pracovní dny před začátkem semináře a kurzovné musí být uhrazeno vždy v poslední pracovní den před seminářem nejpozději do 12:00 hodin, abychom Vás stihli zařadit mezi účastníky a poslali Vám potřebné informace.


Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.


Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 


Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 15 hodin kontaktní výuky.

Líbí se vám tento workshop? Mohl by vás také zajímat náš další workshop: Úzkosti, panické záchvaty a stress očima mindfulness .


Vaše dotazy rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.