Funkční potraviny – nezbytná součást moderní výživy

Sobota 23. 1. 2021 9:00 – 16:15 hod (12:00 – 13:15 – přestávka na oběd)

Funkční potraviny nám poskytují léčebný benefit nad rámec své základní nutriční hodnoty a pozitivně ovlivňují naše zdraví. Každá taková potravina má určitou „funkční složku“, která je našemu zdraví prospěšná – probiotické kultury, prebiotika, rostlinné stanoly a steroly, flavonoidy, enzymy či významné množství určitých vitaminů či minerálů.

V tomto jednodenním semináři se naučíte, jaké funkční složky dané potraviny obsahují, jaké je jejich působení a jak a proč je zařadit do svého jídelníčku pravidelněji, aby obohatily a upevnily Vaše zdraví. Čeká Vás i ochutnávka vybraných potravin a příprava výživného smoothie.

Během dne budeme dělat krátké přestávky dle potřeby.

Jitka Matoušová

Lektor:  Jitka Matoušová – „Od dětství mě fascinovala příroda. Ráda jsem pozorovala různé rostliny a živočichy i jejich vzájemné vztahy. V nejbližší rodině jsem se setkala s různými vážnými nemocemi, a tak jsem svou pozornost zaměřila především na léčivé rostliny. Volba oboru, ve kterém bych se ráda pohybovala, byla jasná. Vystudovala jsem střední školu obor Farmaceutický laborant v Kolíně a následně si po pár letech udělala v Brně i atestaci v oboru Lékárenství. V Hradci Králové jsem pak měla možnost studovat jednoletý obor Léčivé rostliny. Ve svém oboru jsem chtěla získat co nejvíce informací, a proto jsem pracovala v různých typech lékáren (od soukromé malé lékárny, přes lékárnu polikliniky až po nemocniční lékárnu). Několik let jsem pracovala ve firmě zabývající se výrobou a marketingem doplňků stravy a v obchodu se zdravou výživou, abych poznala i jejich pozadí. I když jsem získala ve svém oboru poměrně mnoho informací a znalostí, přestal mě tento obor naplňovat. Chyběl v něm „člověk“. Shodou okolností a kvůli svým zdravotním obtížím jsem se před pár lety částečně odklonila od původního oboru a začala se kromě léčivých rostlin a zdravé výživy věnovat částečně i psychologii. Před časem jsem vystudovala obor Klinické naturopatie, kterému se věnuji dodnes. Ve své poradně se zaměřuji především na onemocnění lymfatického systému a kůže. “

Seminář je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování semináře účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

AKCE: Přijďte na seminář ve dvou a oba získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 


Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi povinné semináře pro obor Klinická naturopatie. Doporučeno pro studenty 1. a 2. ročníku. Seminář se vám započítá do studia jako 6 hodin kontaktní výuky. 

Cena: 2 490 Kč
Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Praha (přesnou adresu obdrží účastníci emailem) 

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Líbí se vám tento seminář ? Mohli by vás také zajímat: Léčebné koření ve vaší kuchyni.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.