Body-image: vztah k tělu a sebelaskavost

Sobota 28. 11. 2020 – 9:30 – 17:30 hod (12:30 -13:30 přestávka na oběd)

Jaký je nejdůležitější vztah v našem životě? Vztah k sobě a ke svému tělu. V tomto semináři budeme probouzet naši sebehodnotu a sebedůvěru. Protože vztah k sobě ovlivňuje naši životní pohodu a vztahy s druhými. Prozkoumáme pozitivní body-image. Laskavý vnitřní hlas. Sebepřijetí. Všichni známe zaručené recepty na tvarování těla… “jak se dostat do formy”, “jak zhubnout do plavek”, “jak vyrýsovat bicepsy a pekáč buchet.” Proč to děláme? Za čím se honíme? A jak vůbec o těle mluvit s ostatními i se sebou? A jak na vnitřního kritika, který nám často připomíná, jak jsme nemožné, nedostatečné a další nesmysly? V bezpečném ženském prostředí prozkoumáme, jaké vzorce nás ovlivňují. Proč a jak k sobě neuctivě mluvíme a co je vlastně za tím. Co vlastně potřebujeme? Budeme v sobě probouzet vnitřní, moudrý a laskavý hlas, svého vnitřního přítele. Vyměníme sebekritiku za sebeúctu. Vyměníme nedostatečnost za sebelaskavost. Jak? Prožitkovými cvičeními, diskusí, meditací a jemnou celé-tělo-probouzející jógou. 

Pro koho je workshop určen: 

Pro všechny ženy:

 • které si chtějí prohloubit přátelský vztah k sobě a tím i k druhým
 • které se chtějí vymanit společenským a mediálním tlakům na určitou formu postavy či trendu životního stylu
 • které chtějí v životě mít více času a energie na radosti, smysluplnou práci a péči o sebe, druhé a naši planetu
 • které chtějí podpořit své blízké či své klienty k laskavějšímu vztahu k tělu a k sobě, například v rámci prevence či podpory léčby poruch příjmu potravy, sebepoškozování či nízké sebeúcty

Co si z workshopu odnesete:

 • Praktické tipy, jak rozvíjet sebelaskavost v denním životě
 • Tipy, jak mluvit se svým vnitřním kritikem, se sebou, o sobě i o druhých
 • Tipy na rozvíjení malých i velkých radostí každý den
 • Odpočinek a pohlazení po duši

PROGRAM:

 • 09.30 – 12.30 pozitivní a negativní body-image, vnitřní kritik, jak číst média
 • 12.30 – 13.30 oběd – všímavý piknik, všímavé jezení
 • 13.30 – 14.00 meditace a relaxace – laskavost a vděčnost k tělu
 • 14.00 – 17.00 probouzení laskavého hlasu, sebeúcta a sebedůvěra / jóga s laskavostí k tělu
 • 17.00 – 17.30 Uzavření semináře

V dopoledním i odpoledním bloku budeme dělat krátké přestávky dle potřeby.

Jana Kyriakou

Lektor: Jana Kyriakou praktikuje a učí pohyb a práci s tělem i myslí více než 20 let. Pomáhá dospělým, dětem a mladistvým, aby se cítili ve svém těle doma, aby uměly pracovat se stresem a úzkostmi a aby žili naplno a s radostí. Je mezinárodně certifikovaná lektorka mindfulness, jógy a jógové psychologie, pilates, jógy smíchu, tance a programu Embody Love Movement© (ELM), zaměřujícího se na problematiku “body-image” a rozvoj sebelaskavosti. Misí programu ELM je i prevence a podpora při poruchách příjmu potravy, sebepoškozování a nízké sebeúctě. Jana je členkou týmu expertů v Národním ústavu duševního zdraví, kde pracuje na projektu zavedení psychosociální výchovy do českého školství. 


Všímavý oběd: K obědu přineste něco z domova ke sdílení se skupinou. Zkusíme si oběd sníst pomalu, potichu, všímavě a s vděčností. Místo uspěchanosti každodenního života, kdy si často k jídlu nesedneme a ani si nevšimneme, jak jídlo chutná, voní a vypadá. Často si ani nevšímáme, zda máme hlad nebo zda jsme již nasycení a jak jídlo vlastně působí na naše tělo či náladu. Tento všímavý piknik tedy bude praxí všímavého jezení. Není třeba nosit zbytečně velké množství jídla, neboť když zpomalíme, často toho sníme méně. Přineste nejlépe jídlo, které se vám zdá vyživující a podporuje laskavost a respekt k tělu. Praktické instrukce: Jídlo nejde ohřát, přineste tedy něco studeného a jednoduchého (třeba nakrájenou zeleninu, ovoce, sýry, pečivo, pomazánku, něco sladkého apod.). Přineste si, prosím, i svou misku či talířek a příbor. 

Workshop je certifikovaný Školou Klinické Naturopatie. Po absolvování workshopu účastníci obdrží emailem certifikát o jeho absolvování.

AKCE: Přijďte na seminář/workshop ve dvou a obě získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena: 2 490 Kč
Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz.

Místo konání: Pála Vízner Tenis, Suttnerové 841/2, 160 00 Praha 6. Tenisový klub se nachází v nádherném prostředí Šárky na Praze 6 v blízkosti metra Nádraží Veleslavín. Fitness sál o rozloze 100 m2. http://www.palaviznertennis.cz/

Informace pro studenty Školy Klinické Naturopatie: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 7 hodin kontaktní výuky. 

Líbí se vám tento workshop? Mohl by vás také zajímat náš workshop Health coaching

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.