Mindfulness a sebelaskavost – o stresu, motivaci a volbě slov s klienty i blízkými

Sobota 1. 2. 2020 09:30 – 17:00 hod (12:45 -13:45 přestávka na oběd)

V tomto workshopu se zaměříme na to, jak pomocí mindfulness pracovat se stresem a jak kultivovat laskavější přístup k sobě. Laskavý přístup k sobě je důležitým faktorem k motivaci ke změně životního stylu. Věda prokázala, že lidé, motivováni na základě sebekritiky, nedosahují dlouhodobějších a udržitelných výsledků. Naopak s laskavým přístupem k sobě jsou změny v životním stylu a v dosahování cílů pravděpodobnější a udržitelnější. 

Mezi benefity praktikování mindfulness patří redukce stresu, redukce zánětlivosti v těle, zlepšení imunity, zlepšení pozornosti, zvýšení empatie k ostatním a laskavější přístup k sobě. 

Workshop bude převážně praktický a prožitkový. Jeho součástí bude i jemná jóga, vhodná pro všechny úrovně fyzické zdatnosti. Žádná předchozí zkušenost s jógou není podmínkou. Doporučuji přijít v pohodlném oblečení.

Mindfulness (do češtiny překládaná jako “všímavost”) je schopnost zaměřit pozornost na to, co se odehrává v přítomném okamžiku. Bez hodnocení či očekávání, s laskavostí, otevřeností a zvědavostí. 

PROGRAM:

  • 09.30 – 11.00 Mindfulness, stres, motivace
  • 11.00 – 11.15 Přestávka
  • 11.15 – 12.45 1. druh motivace: sebekritika
  • 12.45 – 13.45 Pauza na oběd
  • 13.45 – 15.15 2. druh motivace: sebelaskavost
  • 15.15 – 15.30 Přestávka
  • 15.30 – 16.30 Jemná jóga jako prostředek k sebelaskavosti
  • 16.30 – 17.00 Ukončení semináře
Jana Kyriakou

Lektor: Jana Kyriakou praktikuje a učí pohyb a práci s tělem i myslí více než 20 let. Pomáhá dospělým, dětem a mladistvým, aby se cítili ve svém těle doma, aby uměly pracovat se stresem a úzkostmi a aby žili naplno a s radostí. Je mezinárodně certifikovaná lektorka mindfulness, jógy a jógové psychologie, pilates, jógy smíchu, tance a programu Embody Love Movement© (ELM), zaměřujícího se na problematiku “body-image” a rozvoj sebelaskavosti. Misí programu ELM je i prevence a podpora při poruchách příjmu potravy, sebepoškozování a nízké sebeúctě. Jana je členkou týmu expertů v Národním ústavu duševního zdraví, kde pracuje na projektu zavedení psychosociální výchovy do českého školství. 

AKCE: Přijďte na seminář ve dvou a oba získáte slevu 10 %. Pro uznání slevy do poznámky v přihlášce uveďte, že přihlašujete dvě osoby a jméno druhé osoby. Tuto slevu nelze sčítat s jinými slevami a studentskými cenami. 

Úroveň: *
Stupně úrovní:
* odborná znalost není nutná
** předpokládá se základní porozumění termínům anatomie, fyziologie či biochemie
*** předpokládá se znalost termínů anatomie, fyziologie či biochemie 

Cena: 2 990 Kč
Možnost zakoupit také jako dárkový poukaz

Místo konání: Mindfulness Club na Letné, U Letenského sadu 1294/6, Praha 7 – Holešovice

Informace pro studenty Školy KN: Tento seminář patří mezi volitelné semináře. Doporučeno pro studenty všech ročníků. Seminář se vám započítá do studia jako 7 hodin kontaktní výuky.

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na seminare@skolanaturopatie.cz

Líbí se vám tento seminář ? Mohli by vás také zajímat: Jak na domácí výrobu kosmetiky včetně 6 vánočních dárků či Funkční potraviny – nezbytná součást moderní výživy.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita.